OYUNLA BEDEN EĞİTİMİ DERSİ

Milli Eğitim Bakanlığı  tarafından müfredatı güncellenen ‘Oyun ve fiziki etkinlikler’ dersi, yeni eğitim öğretim döneminden itibaren ‘Beden eğitimi ve oyun’ adıyla, ilkokullarda tüm sınıf düzeylerinde uygulanmaya başlanacak.

Derste öğrencilerin, oyun ve fiziki etkinlikler yoluyla hayatları boyunca kullanacakları temel hareketler, aktif ve sağlıklı hayat becerileri ve stratejiler geliştirmeleri hedefleniyor. MEB, dersin işlenmesi için ‘Fiziksel etkinlik kartları’, ‘Oyun oynuyorum’ derleme kitapçığı ve öğretmenlere dersi işlerken rehberlik etmesi amacıyla kılavuz kitap hazırladı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından müfredatı güncellenen ‘Oyun ve fiziki etkinlikler’ dersi, yeni eğitim öğretim döneminden itibaren ‘Beden eğitimi ve oyun’ adıyla, ilkokullarda tüm sınıf düzeylerinde uygulanmaya başlanacak.

İlkokullardaki ‘Oyun ve fiziki etkinlikler’ dersi, sınıf öğretmenleri tarafından veriliyor. Bu dersin oyun ve spor yoluyla öğrenme temelli olması ve ortaokullarda uygulanan dersle hem içerik hem de alanda oluşturduğu algı bakımından bütünlük göstermesi dolayısıyla adı ‘Beden Eğitimi ve Oyun’ olarak değiştirildi.

Bu doğrultuda adı geçen derste uygulanacak öğretim programının adı ‘Beden eğitimi ve oyun dersi öğretim programı’, öğretim materyallerinin adları ise ‘Oyun oynuyorum derleme kitapçığı’ ve ‘Beden eğitimi ve oyun dersi etkinlik kılavuzu’ şeklinde değiştirildi.

Bu ders, sınıf öğretmenleri tarafından öğretim programı doğrultusunda aynı şekilde uygulanmaya devam edecek.

 

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

Karne hediyesi başarıyı düşürebilir

2023 – 2024 eğitim öğretim yılı sonlanırken ebeveynler için “karne hediyesi” telaşı başladı. Kötü karneye …