Hakkımızda

Yayın hayatına 2007 yılında başlayan ÖĞRETMENİM Dergisi, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ve İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri başta olmak üzere özellikle İstanbul ve Türkiye genelindeki eğitim-öğretim kurumları, öğretmenler gibi eğitim sektöründeki tüm paydaşlar tarafından beğeniyle ve yakından takip edilmektedir.

Yayın hayatında 16 yılı geride bırakan ÖĞRETMENİM Dergisi, sayfalarına taşıdığı haber, makale, söyleşi ve röportajlarıyla eğitim sektörümüzün gelişmesine ve Türkiye’deki eğitimin kalitesinin yükseltilmesine önemli katkılar sağlamaktadır.

Öğretmenim Dergisi’nde, yalnızca eğitim değil; eğitimle bir biçimde yakından ilgili hayatın tüm alanlarıyla ilgili haber ve röportajlar yer almaktadır. Örnek verecek olursak, Gurme kahve dükkânlarından, dondurma markalarına, boya-dekorasyon ve iç mimari firmalarına, büyük spor merkezlerine, kültür sanat merkezlerine, özel sanat kurumlarına ve vakıf üniversitelerine ait haberler ve ilanlar geçmiş sayılarımızda dergimizde yer almıştır.

Aylık olarak (son iki yıldır 3 aylık) yayınlanan dergimiz, İstanbul’da yer alan tüm devlet okullarına İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri vasıtası ile ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. Dergimiz İstanbul’da bulunan Özel okulların yüzde 60 ına abonelik sistemi ile yüzde 95 ine ise haber, röportaj ya da ilan çalışmaları ile ulaşmaktadır.

52 sayfa olarak hazırlanan dergimiz, 19,5 cm x 27,5 cm ebatlarında, kapaklar 170 gr, iç sayfalar 115 gr. olarak, her ortalama 7 bin 500 adet basılıp dağıtılmaktadır. İstanbul genelinde  görev yapan 110 bin civarında öğretmenin minimum yüzde 50 sine ulaşan dergimiz, özel sektörde görev yapan öğretmenlere ve abonelik yolu ile dağıtım yaptığımız eğitim sektörü dışındaki kurum ve firmalar vasıtası ile de hiç de azımsanmayacak bir okuyucu kitlesine ulaşabilmektedir.

Web sitemiz devlet okullarında ve birçok özel okulda kısıtlamalı olarak kullandırılan internet sisteminde girişine izin verilmiş olan birkaç özel siteden bir tanesidir.

İdealist bir yaklaşımla ve tüm zorluklara karşın yayın hayatını 16 yılı aşkın süredir kesintisiz sürdüren dergimiz, gücünü ilkeli ve tarafsız yayıncılık anlayışından almaktadır.

Dergimiz ve www.ogretmenimdergisi.com web sitemiz, resmi ve özel okul yetkililerinin haricinde tüm Milli Eğitim kademesinin üst makamlarınca takip edilmekte, zaman zaman gerek dergimize gerekse de web sitemize gönderdikleri yazılar, dergimize verilen değerin önemli bir göstergesidir. Sosyal medyada da her geçen gün takipçi ve beğeni sayısını arttıran dergimiz yaptığı Ar-Ge ve inovasyon çalışmaları ile okuyucu ve takipçilerimizin ilgi alanlarına göre değişikliklerin çalışmalarını sürdürmektedir.