ÖĞRETMEN AKADEMİLERİNE DEVAM

İstanbul Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Öğretmen Akademileri projesinin gecen yıl İstanbul’da başarılı bir şekilde uygulandığını anlattı. Akademilerin bu yıl da devam edeceğini söyleyen Yazıcı, şunları anlattı:
“Farklı atölyeler açarak devam edeceğiz. Bunun için birçok üniversite rektörüyle bir araya geldik. Hep birlikte bu akademilerde uygulayıcılarla ve üniversitedeki öğretim elemanlarıyla yoğunlaştıracağız. İçimizdeki lisansüstü çalışması olan ve çok iyi uygulayıcı olan öğretmenlerimizle de farklı atölyeler kurarak çalışacağız. Öğrencilerimiz nasıl çok yönlü gelişmesi önem arz ediyorsa öğretmenlerimizin de ilgi duydukları alanda kendilerini geliştirmek istedikleri farklı boyutlarda onlara eğitim imkânı sağlamak önemli. Biz de bunu en üst düzeyde sağlamaya çalışacağız.”

Yazıcı, ayrıca öğretmenlerin gelişimi için hizmet içi eğitim çalışmalarının daha somut, ihtiyaç olan her alanda sürdürüleceğini ve ‘Hayat Boyu Öğrenme’ projesinden de öğretmenlerin faydalanabileceğini belirtti.

Öğretmenlerin gelişimi için makale paylaşım çalışmasını da yıl içinde sürdüreceklerini hatırlatan Yazıcı, şunları söyledi:
“İhtiyaç duydukları alanda öğretmenlerimizin çok yönlü gelişmesine katkı sunacak olanakları sağlamaya gayret gösteriyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı bu konularda üst düzeyde imkân sunuyor. Biz de bundan üst düzeyde hep birlikte faydalanacağız. Öğretmenlerimiz ayrıca materyal geliştirmesine yönelik bir projeyi İstanbul’da tekrar uygulayacağız. Öğretmenler özgün materyaller geliştirecek. Özellikle dersi etkin kılan ve daha verimli hale getiren, öğrencilerin sınıfta öğrenmelerini geliştiren boyutta materyal kullanalım istiyoruz. Bu materyalleri geliştirmenin bizim için çok ayrı bir anlamı var. Geliştirilen bu materyalleri belki e-Kitapçık ve dergi haline getireceğiz. Çekimlerini yaparak öğretmenlerimiz tarafından izlenmesi sağlayacağız. Beraber ortak bir paylaşım ortamı platformu oluşturup, gösteri yöntemi ve bizzat uygulayıcı olarak katılacakları ortamlar oluşturmak suretiyle materyallerin eğitim öğretimde etkin kullanmasına gayret göstereceğiz.”

Levent Yazıcı, öğretmenlerin her türlü süreli yayınları izlemeleri, eğitimle ilgili kitaplara rahatlıkla ulaşmaları, eğitim filmleri izlemeleri için bakanlığın her türlü imkânı sağladığını anlatarak “Bakanlığımız bunu sistematik olarak sürdürüyor, bu sene de yine çok sayıda kitap ve filmden oluşan bir liste yayımlandı. Şu an okuduğumuz kitaplar var. Bu yıl Fuat Sezgin yılı ilan edildi. Fuat hocamızın bilimsel tarihteki sohbetlerini içeren kitaplarını okuyoruz bu hafta içerisinde” diye konuştu.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

“15 YAŞINDA ÇİFTE BİRİNCİLİKLE TÜRKİYE’NİN GURURU OLDU”

“TÜRKİYE’NİN GENÇ PİYANİSTİ İLYUN BÜRKEV, PHİLADELPHİA MÜZİK FESTİVALİ BİRİNCİLİĞİ İLE ÜLKEMİZİ GURURLANDIRDI” Genç yetenek İlyun …