Anasayfa / EĞİTİM / SELÇUK, “İŞİMİZ KÜRESEL REKABET”

SELÇUK, “İŞİMİZ KÜRESEL REKABET”

TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nin 20 Eylül’de dün yapılan açılış törenine katılan Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, “Bizim işimiz sadece eğitim sistemini belli bir yola koymak değil. Bizim işimiz küresel rekabet” dedi.
Yeni havalimanında düzenlenen etkinliğe binlerce öğrenci ve öğretmen de katıldı. Farklı illerden gelen öğrenciler Bakan Selçuk ile fotoğraf çektirmek için yarıştı.Milli Eğitim Bakanı, açılışın ardından şöyle dedi:
“Milli Eğitim Bakanlığı olarak teknolojinin Türkiye’de gelişmesi konusu bizi son derece ilgilendiriyor. Bu tür projelerin ortağı olmak, Türkiye’ye bilimin teknolojiyle buluştuğu yeri daha çok göstermek ve tüm ülkeye bunu yaymak bizi çok mutlu ediyor. İnşallah bu tür etkinliklerin çok yaygınlaşacağı hatta sıradanlaşacağı bir döneme doğru geliyoruz. Biz dünyayla yarışmak zorundayız. Bizim işimiz sadece eğitim sistemini belli bir yola koymak değil. Bizim işimiz küresel rekabet.”

Yazar Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

GESS TURKEY FUARINDA YERİMİZİ ALDIK…

  Öğretmenim Dergisi ve Yayınları olarak çözüm ortağımız EduConsept ile birlikte medya sponsoru olduğumuz GESS …

0 Comments

SELÇUK, “İŞİMİZ KÜRESEL REKABET”

TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nin 20 Eylül’de dün yapılan açılış törenine katılan Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, “Bizim işimiz sadece eğitim sistemini belli bir yola koymak değil. Bizim işimiz küresel rekabet” dedi. Yeni havalimanında düzenlenen etkinliğe binlerce öğrenci ve öğretmen de katıldı. Farklı illerden gelen öğrenciler …

Daha Fazla Oku