Anasayfa / Genel / HAYALLERİNİ ÇİZDİLER

HAYALLERİNİ ÇİZDİLER

Zor koşullarda yaşayan ve çocuk adalet sistemine girme riski altındaki çocuklar sanatla buluştu. Hayallerini çizdikleri kupalar, sanat dünyasının ünlü isimlerine hediye edilecek.
Suç işleme riski altındaki çocukların, hayallerini çizdiği kupalar sanat dünyasının ünlü isimlerine hediye edilecek. Yön Koleji ve Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı (TCYOV) işbirliğiyle hazırlanan proje kapsamında kupalar; vakıf gönüllüleri, uzmanlar, sosyal hizmetler ve psikoloji öğrencilerinin eşliğinde yapıldı. Bu kupalar Ali Koç, Fatih Terim, Tarkan, Mehmet Aslantuğ, Bülent Şakrak, Özcan Deniz, Şahan Gökbakar, Caner Erkin, Berkay, Burak Sağyaşar, Volkan Bahçekapılı, Yetkin Dikinciler, İsmail Küçükkaya, Fatih Portakal ve Mert Fırat’a hediye edilecek. TCYOV Başkanı Nevin Özgün, “Çocuk adaletinin temeli, önlemedir. Biz çocuklara farklı çalışmalarla başka türlü ifade alanları açıyoruz ki suça sürüklenmesinler. Kendini değerli birey olarak görebildikleri ölçüde aktif birey olmaları güçleniyor” dedi.

Yön Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Miran Bacgeroğlu ise, “Aldığımız yönetim kararıyla, bu imkânlara sahip olamayan çocuklarımıza da şartlarımız ölçüsünde fırsat eşitliği sağlamak istiyoruz” diye konuştu.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

142. SAYIMIZ ÇIKTI…

Öğretmenim Dergisinin Son Sayısı Çıktı… Öğretmenim Dergisinin son sayısı olan 142. sayısı eğitimin nabzını tutan …

0 Comments

HAYALLERİNİ ÇİZDİLER

Zor koşullarda yaşayan ve çocuk adalet sistemine girme riski altındaki çocuklar sanatla buluştu. Hayallerini çizdikleri kupalar, sanat dünyasının ünlü isimlerine hediye edilecek. Suç işleme riski altındaki çocukların, hayallerini çizdiği kupalar sanat dünyasının ünlü isimlerine hediye edilecek. Yön Koleji ve Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı (TCYOV) işbirliğiyle hazırlanan proje kapsamında kupalar; …

Daha Fazla Oku