PRİDA İletişim ve İDA Akademi Ödülleri 2023 Başvuruları Başladı

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği’nin düzenlediği PRİDA İletişim Ödülleri’ne başvurular 5 Ekim – 17 Kasım 2023 tarihleri arasında yapılacak. Bu yıl ilk kez web3 projeleri, hayvan refahını yükselten projeler ve toplumsal dayanışma faaliyetleri ile başvuruların yapılabileceği PRİDA’da toplam 47 kategoride ödül verilecek.

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği’nin (İDA)’nin başarılı iletişim projelerini, sürdürülebilir işbirliklerini, iletişim emektarlarını ve sektör çalışanlarını ödüllendirildiği PRİDA İletişim Ödülleri’ne başvurular başladı. Bu yıl 3 yeni kategorinin dahil edildiği ödül programına başvurular 17 Kasım Cuma günü sona erecek.

PRİDA’ya Türkiye’de iletişim sektöründe faaliyet gösteren tüm şirketler başvurabiliyor. Başvuracak projelerde iletişim danışmanlığı hizmeti almış olması şartı aranıyor; kurumların kendi yapısı dahilinde çözüp hayata geçirdiği projelerin başvuruları kabul edilmiyor. Ödül programına 16 Ocak 2022 – 5 Ekim 2023 tarihleri arasında yürütülen iletişim çalışmalarıyla başvuru yapılabiliyor.

Değerlendirmede jüriden en yüksek puanı alan projeler PRİDA heykeli ile ödüllendirilirken 70 puanı geçen ve en yüksek puanı alan projeden en fazla yüzde 1 daha düşük puan almış projeler de ikincilik ödülünü almaya hak kazanacak. 6 ana başlık altında kazananlar belirlendikten sonra, Stratejik İletişim, Pazarlama İletişimi, Medya İletişimi ve Dijital & Sosyal Medya büyük ödülleri belirlenecek.

PRİDA İletişim Ödülleri’nde bu yıl Dijital ve Sosyal Medya başlığı altında ilk kez Web3 Projeleri kategorisinde, Özel Ödüller başlığı altında ise Hayvan Refahını Yükselten Projeler ve Toplumsal Dayanışma Özel Ödülü kategorilerinde ödül verilecek.

Özel Ödüller başlığı altında bu yıl Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi işbirliğinde BAU İletişimde Yenilikçi Teknoloji Kullanımı, Sürdürülebilirlik Akademisi işbirliğinde Sürdürülebilirlik Fikirleri ve UNICEF işbirliğinde Çocuklara Umut Dağıtan Kampanyalar ödüllerinin kazananları da belli olacak.

İDA Akademi Ödülleri’ne Başvurular Aynı Anda Başladı

İDA’nın gençlerin bir iletişim ihtiyacının çözümüne ilişkin fikirlerini ödüllendirdiği İDA Akademi Ödülleri de PRİDA ile aynı anda başvuruya açıldı. Üniversite öğrencilerini reel sektörün ihtiyaçlarıyla buluşturmak amacıyla, gençlerin gerçek brief’lere üretecekleri başarılı çözümler İDA Akademi heykelciği ile ödüllendirilecek. Başvurular 5 Ekim – 17 Kasım 2023 tarihleri arasından alınacak.

PRİDA İletişim Ödülleri başvuru takvimine, başvuru giriş sayfasına ve daha fazla bilgiye www.pridaodulleri.org web sitesinden; İDA Akademi Ödülleri başvuru takvimine, başvuru giriş sayfasına ve daha fazla bilgiye www.idaakademi.org adresinden ulaşılabiliyor.

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği – İDA Hakkında:

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği – İDA, üyesi şirketlerin, içinde bulunduğu halkla ilişkiler sektörünü geliştirmek ve genişletmek, sektörde haksız rekabete, kayıt dışı faaliyete ve etik dışı davranışlara karşı bilinç yaratmak, sektörden hizmet alan kuruluşların, sektör hakkında doğru bilgilere ulaşmasını sağlamak, üyelerinin, mesleğin ve piyasanın sorunları karşısında dayanışmalarını ve rekabet ortamını zedelemeden ortak hareket etmelerini, uluslararası hizmet standartlarına ve etik kodlara uyarak örnek olmalarını, hizmet kalitelerini yükseltmelerini sağlamak amacıyla kurulmuştur. İletişim danışmanlığı sektörünün Türkiye’deki kurumsal temsilciliğini yapan ve sadece şirketlerin üye olduğu İDA, aynı zamanda Uluslararası İletişim Danışmanlığı Örgütü-ICCO’nun Türkiye kanadını oluşturmakta ve temsil etmektedir. Yaratıcı Endüsteriler Konseyi Derneği ve TOBB Türkiye Medya ve İletişim Meclisi üyeliği bulunan İDA, 2018’den beri PRİDA İletişim Ödülleri’ni düzenlemektedir; 2020 yılında ise İDA Akademi Ödülleri’ni başlatmıştır.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

GELECEK 10 YILA ÇEVRESEL RİSKLER DAMGA VURACAK

1.400’den fazla küresel risk uzmanı, politika yapıcı ve sektör liderinin görüşlerinden yararlanılarak hazırlanan 2024 Küresel …