Altınbaş Üniversitesi bir rekora imza attı.

Personel ve öğrenci hareketliliği için 286 bin 770 Avro hibe sağlandı.

Altınbaş Üniversitesi, Erasmus+ KA171 projesiyle öğrenci ve personeline dünyanın 36 ülkesinde uluslararası fırsatlar sunacak. Personel ve öğrenci hareketliliği gerçekleştirmek üzere 286.770,00 Avro hibe sağlandı. Altınbaş Üniversitesi Mezunlar ile İlişkiler ve Uluslararasılaşma Daire Başkanı Nur Eradlı, bu rakamın, Türkiye çapında tüm vakıf üniversitelerindeki proje sayısına göre 1. sırada, Devlet üniversitelerinin olduğu genel sıralamada da hibe miktarı açısından 4. Sırada olduğunu dile getirdi.

Nur Eradlı, üniversitelerinin Times Higher Education verilerine göre uluslararası öğrenci yoğunluğu sıralamasında Türkiye’de 1. ve Dünyada ise 68. Sırada olduğunu hatırlatarak, uluslararasılaşma stratejisini destekleyen tüm projeleri geliştirmeye ve uygulamaya devam ettiklerini dile getirdi.

6 kıtadan öğrenci ve akademisyene, Türkiye’yi ve üniversite eğitim sistemini tanıtacaklar

Nur Eradlı Avrupa Birliği ülkeleri dışındaki ülkelerle de öğrenci ve personel hareketliliği imkanını sunmayı hedeflediklerini anlattı. Bu kapsamda iki yönlü gerçekleştirilecek hareketliliklerle ilerleyen aylarda, dünyanın 6 kıtasından öğrenci, akademisyen ve üniversite personelini ağırlayarak Türkiye’nin tanıtımının yanı sıra Altınbaş Üniversitesi’nin eğitim altyapısını dünyaya tanıtacaklarını dile getirdi. Nur Eradlı, “Bu süreç aynı şekilde Altınbaş Üniversitesi personel ve akademisyenleri için de geçerli. 6 kıtaya yayılarak kendimizi anlatma fırsatı bulacağız” diye konuştu.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

LGS TERCİHLERİNDE ADAYLARA ÜCRETSİZ DESTEK

Beylikdüzü Belediyesi’nin ‘LGS Tercih Günleri’ devam ediyor. 1-17 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen tercih günlerinde alanında …