AŞÇI ADAYLARI FESTİVALDEN 2 ÖDÜLLE DÖNDÜ

İstanbul Rumeli Üniversitesi Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü Aşçılık Programı birinci sınıf öğrencileri, iki takım olarak katıldıkları 16. Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali’nde bir gümüş bir de bronz madalya kazandı.

 

  1. Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali’nde 32 mutfak gurubu arasından ikinci mutfak gurubu seçilen İstanbul Rumeli Üniversitesi Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü Aşçılık Programı birinci sınıf öğrencilerimiz, iki ayrı gurup olarak katıldıkları Türkiye’nin en büyük aşçılık yarışmasında bir gümüş, bir de bronz madalya kazandı.

Tabakların ısısından, görseldeki renk uyumuna ardından tadına bakıyorlar. Eğer tüm kriterler standartlara uygun değilse puan kırılıyor. Yarışma şartları oldukça zor olmasına rağmen birinci gurup bronz madalya ikinci gurubumuz ise gümüş madalya kazandı. İstanbul Rumeli Üniversitesi Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Haydar Şahin’in yönetiminde öğrenciler, kısa sürede yoğun bir çalışma temposuyla yarışmaya hazırlandı. 16. Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali’nde Gastronomi lisans son sınıf öğrencileri de katılım gerçekleştirdi. Tecrübeli birçok öğrenci olmasının yanı sıra İstanbul Rumeli Üniversitesi Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü Aşçılık Programı birinci sınıf öğrencileri gümüş ve bronz madalya kazanarak önemli bir başarıya imza attı.

“KOORDİNELİ ÇALIŞARAK BAŞARIYA ULAŞTIK”

  1. Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali’ne hazırlık sürecini Aşçılık Programı birinci sınıf öğrencimiz Seyfi Ceylan; “Yarışma sırasında ilk olarak yoğun bir hazırlık gerçekleştirdik. Yarım saat gibi bir sürede başlangıcı çıkarmamızı istediler. İlk 5 dakika bizi çok heyecanlandırdı ancak sonrasında koordineli çalışarak heyecanımızı yendik ve tabaklarımız istediğimiz gibi çıkarttık. İki grup olarak; başlangıç, ana yemek ve tatlı olmak üzere toplamda altı tabak hazırladık. Tüm hazırlıklarımızı ekip olarak gerçekleştirdik” sözleriyle açıkladı.

“ÖZEL REÇETELER HAZIRLADIK”

Yarışmada gördükleri ilgiden mutlu olduklarını belirten Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü Aşçılık programı birinci sınıf öğrencimiz Sebahattin Köksöken, “Menülerimiz kendi spesiyal tabaklarımızın reçeteleri bize ait. Reçetelerimizde lezzet uyumlarını defalarca test ettik, mükemmel tabağı oluşturmak için atmışın üzerinde demo tabak hazırlığı gerçekleştirdik. Yarışma süresince şefler tabaklarımızı çok beğendi ve tariflerimizi aldılar. Uluslararası yarışma olduğu için yabancı şefler Türk lezzetlerini tatma fırsatını buldu. Başbakanlık Baş Aşçısı bizi Ankara’ya davet etti. Nisan ayında baş aşçının davetiyle Meclis Mutfağını ziyarette bulunacağız. Milletvekillerine çıkarmış oldukları yemekleri inceleme fırsatı bulacağız. Birçok lise okulumuzu ziyarette bulunmak istiyor. Yarışma süresince tabaklarımızın şefler tarafından beğenilmesi istasyonumuzun yoğun ilgi görmesini sağladı” açıklamasında bulundu.

  1. Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali’nde İstanbul Rumeli Üniversitesi’ne Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Haydar Şahin’in yönetiminde bir gümüş bir bronz madalya kazandıran Aşçılık Programı birinci sınıf öğrencilerimiz; Seyfi Ceylan, Sebahattin Köksöken ve Başak Umar’ı başarılarından dolayı tebrik ediyoruz.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

SAHTE DİPLOMA SAHİCİ ELLERDE YETİŞECEK KUŞAĞIN KATLEDİLMESİDİR

(Öğretmenim Dergisi / Özel Haber-İstanbul) Geçtiğimiz günlerde Öğretmenim Dergisi haber merkezine Neafoni Haber Ajansı tarafından gönderilen bir …