BİR BIÇAK DARBESİ DE EĞİTİMCİYE. EĞİTİMCİ NAZMİ ARIKAN ÖLDÜRÜLDÜ…

Öğretmenim Dergisi Özel Haber

BİR BIÇAK DARBESİ DE EĞİTİMCİYE.

EĞİTİMCİ NAZMİ ARIKAN ÖLDÜRÜLDÜ…

Sağlık çalışanlarına, hukukçulara yapılan hunhar ve hain saldırıların ardından bir saldırıda eğitim camiasının duayen ismi Nazmi Arıkan’a gerçekleştirildi.

Fen Bilimleri Eğitim Kurumları’nın kurucusu Nazmi Arıkan ve şoförü, Çanakkale’de Gelibolu ilçesinin Karainebeyli Mahallesi’nde bulunan çiftliğinde haince ve hunharca bir saldırı ile öldürüldü.

Gece geç saatlerde çiftliğe gelen kimliği belirsiz kişi veya kişilerce Nazmi Arıkan ve şoförü Şerif Eker bıçaklı saldırıya uğradı. Defalarca bıçak darbesi alan Arıkan ve Eker olay yerinde hayatını kaybederken, saldırganlar olay yerinden kaçarak uzaklaştı.

Merhum Nazmi Arıkan’a çok yakın kaynaklardan alınan bilgiye göre şifreli ev kapısının zorlanmadan açılarak saldırının gerçekleştiği öğrenildi.

Kaynağımız tarafından, olay yerine gelen Jandarma ve Savcı’nın incelemelerini bu yönde detaylıca sürdürdüğünü konu ile ilgili bir çok söylentinin olduğunu ancak kesin bilginin Jandarma ve Savcılık soruşturmasının sonucunda ortaya çıkacağı  söylendi.

Olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmaları devam ederken Nazmi Arıkan ve Şerif Eker’in cansız bedenleri otopsi için Gelibolu Şehit Koray Onay Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Eğitim Camiasının duayen ismi Eğitimci Nazmi Arıkan’a yapılan haince ve hunharca saldırının ardından eğitim camiasında büyük üzüntü yaşandı.

Bu hain ve hunharca saldırının faillerinin bir an evvel bulunması ve hakkettikleri en ağır ceza ile cezalandırılmaları tüm eğitim camiası ile Arıkan ve şoförünün yakınlarının en büyük dileği.

Merhum Nazmi Arıkan ve şoförü Şerif Eker’e Allah’tan rahmet, tüm eğitim camiası ile yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz.

 

 

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

ÇOCUKLAR AÇIK HAVAYA ÇIKMALI!

Çocukların dijital teknoloji kullanım süresi ve içeriği kontrol edilmeli! Çocukların yaz tatilinde açık havada zaman …