ÖĞRETMENİM DERGİSİ YAZARI Nükhet GÖZBERK İl MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ İLE

(Öğretmenim Dergisi / Özel – İstanbul)  Dergimiz yazarı eğitimci Nükhet Gözberk İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Doç.Dr.Murat Mücahit Yentür’ ü ziyaret ederek karşılıklı fikir alış verişinde bulundu.

Konu ile ilgili Öğretmenim Dergisi’ne açıklamalarda bulunan Nükhet Gözberk şunları söyledi:

-“  İstanbul İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Murat Mucahit Yentür Beyefendiyi makamın da ziyaret ederek Eğitimin sıkıntıları konusun da bir sohbet gerçekleştirdik. Kendisine Nezaketi ve içten ev sahipliği için bir vatandaş olarak sonsuz teşekkür ediyorum

@istanbulilmem

Milli Eğitim Müdürümüz güncel konularda fikir paylaşımında bulunma fırsatını veren  halka açık ziyaretimiz de

📌 MESLEK LİSELERİNDE okuyan öğrencilerin haftada bir gün okula gidip diğer günler staj için çalışmalarının fayda ve zararlarını konuştuk.

Yine bu öğrencilerin Üniversite giriş konularında ki sorunlarını konuştuk.

📌SEÇMELİ İKİNCİ YABANCI DİL derslerine Latince, Kürtçe, İspanyolca gibi derslerin eklenmesi ve bu dillerde yetişmiş Öğretmen sıkıntısını konuştuk.

📌 DİN DERSLERİ konusunda Dinin toplumun vazgeçilmez bir değeri olduğu kabulünden yola çıkarak bu dersin İmamlara bırakılamayacak kadar önemli olduğunu ve mutlaka İLAHİYAT FAKÜLTESİ mezunlarının bu dersleri vermesi gerektiğini konuştuk.

📌 Özel Okullarda ki NATIVE ÖĞRETMEN sorununu konuştuk.

📌 ÖZEL OKUL öğretmen maaşlarını konuştuk

📌 OKULLARDA DİJİTAL öğrenimine ağırlık verilmesini,

📌 Okullar da KIZ ÖĞRENCİLERİN güçlendirilmesi gerektiğini

📌 Okullar da REHBERLİK BÖLÜMLERİNİN sekretarya işi yapmaktan çıkartılıp güçlenmesi gerektiğini konuştuk. Nazik kabulleri ve sabırla dinledikleri için tekrar @MucahitYentur beyefendiye çok teşekkür ederim.”

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

SAHTE DİPLOMA SAHİCİ ELLERDE YETİŞECEK KUŞAĞIN KATLEDİLMESİDİR

(Öğretmenim Dergisi / Özel Haber-İstanbul) Geçtiğimiz günlerde Öğretmenim Dergisi haber merkezine Neafoni Haber Ajansı tarafından gönderilen bir …