ZEYTİNBURNU’NDA 11′ İNCİ KÜTÜPHANE AÇILDI

Zeytinburnu Halk Kütüphanesi Açıldı

Okuyan, merak eden, araştıran ve sorgulayan bireylerin topluma kazandırılması amacıyla gençlere yönelik yatırımların hız kesmediği Zeytinburnu’nda 11’nci kütüphane hizmete açıldı.

Kütüphane sayısına her yıl bir yenisini ekleyerek kitap dünyasında heyecan uyandıran Zeytinburnu Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliği ile yürüttüğü çalışmalar sonucunda ilçedeki 11’inci kütüphanesi olan Zeytinburnu Halk Kütüphanesi’ni hizmete açtı.

54’üncü Kütüphane Haftası’nda törenle açılan Veliefendi Mahallesi’ndeki Halk Kütüphanesi’nin açılışına İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Coşkun Yılmaz ve Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’ın yanı sıra çok sayıda vatandaş ve çocuk katıldı. Kurdele kesimi ve protokol konuşmalarıyla başlayan açılış programı, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz ve Başkan Aydın’ın kütüphaneyi gezmesiyle devam etti.

‘‘KÜTÜPHANELER SOSYALLEŞME MEKANI OLACAK’’

Açılış programında konuşan İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Coşkun Yılmaz, “Kütüphanelerimiz bizim için yalnızca okuma yazma ve çalışma mekanı değil, aynı zamanda bir sosyalleşme mekanı, dostluk, kültür sanat ve eğitim merkezi olacaktır. Zamanın ruhunu yakalayan kütüphaneleri inşa ettiğimiz sürece kütüphanelerimiz hep ilgi görecek. İstanbul’da kültür alanında en önemli işlere imza atan bir Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’ı bu başarılarından dolayı tebrik ediyor ve gençlerimiz adına kendisine teşekkür ediyorum.’’ diye konuştu.

‘‘2 KÜTÜPHANEMİZ 24 SAAT AÇIK’’

Kitap okumanın önemini ifade eden Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “Bugün itibariyle artık ilçemizde 11 tane kütüphanemiz bulunuyor. Kütüphanelerimizden iki tanesi 24 saat açık, diğerleri de burada olduğu gibi haftada altı gün hizmet veriyor. Bilgi okuldan, kitaplardan ve kütüphanelerden ediniliyor. Dolayısıyla burası Zeytinburnu’nda yaşayanları ve Türkiye’de yaşayan bizleri güçlü kılacak. Çalışırsak, kütüphanelere gidersek ve okursak önce bilgiye ulaşacağız sonra da güçlü olacağız. Mazlumların garibanların elinden tutacağız, kendimiz rahat edeceğiz ve garibanların da rahat etmesi için çalışmış olacağız. Kütüphanemiz hayırlı uğurlu olsun.’’ dedi.

‘‘KÜTÜPHANEDE OKUDUĞUMU DAHA İYİ ANLIYORUM”

Açılışın ilk gününden masasına kurulup kitap okumaya başlayan öğrencilerden Pelin Gündüz ise, “Kütüphanede kitap okumayı çok seviyorum çünkü okuduğumu daha iyi anlıyorum. O yüzden okuldan sonra gelebildiğim kadar buraya gelmeye çalışacağım. Özellikle buraya arkadaşlarımla birlikte gelip hem ödevlerimizi yapacağız hem de kitap okuyacağız. Evime yakın bir kütüphaneye kavuştuğum için çok mutluyum. Artık okuldan arta kalan vakitlerimi burada kitap okuyarak ve ders çalışarak geçireceğim.’’ dedi.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

HER ZAMAN KALBİMDESİNİZ.