TÜYAP FUARI KAPILARINI AÇTI

Bu yıl 37’ncisi düzenlenen Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nın ilk gününde kitapseverler fuarın düzenlendiği TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’ne akın etti.

YAZARLAR OKURLARLA BİR ARAYA GELDİ

Yurt içi ve yurt dışından 800 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katıldığı, ana temanın “Hayatı Edebiyatla Kuşatmak” olduğu fuarda, dokuz gün boyunca panel, söyleşi, şiir dinletisi ve çocuk atölyelerinden oluşan 300 kültür etkinliğinde ve binlerce imza gününde yazarlar okurlarıyla bir araya gelmeye başladı.

37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı ve TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından düzenlenen ARTİST 2018 / 28. İstanbul Sanat Fuarı 10 Kasım Cumartesi günü saat 12.00’de İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, T.C. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, 37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Onur Yazarı Selim İleri, TÜYAP Kültür Fuarları Danışma Kurulu Başkanı Doğan Hızlan, Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kenan Kocatürk ve TÜYAP Kültür Fuarları Genel Koordinatörü Deniz Kavukçuoğlu’nun değerli katılımlarıyla açıldı.

“Hayatı Edebiyatla Kuşatmak”

Bu yıl otuz yedinci yaşını kutlayan İstanbul Kitap Fuarı’nın ana teması “Hayatı Edebiyatla Kuşatmak”, Onur Yazarı ise Sayın Selim İleri’dir. Yurt içi ve yurt dışından 800 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katıldığı fuarda dokuz gün boyunca panel, söyleşi, şiir dinletisi ve çocuk atölyelerinden oluşan 300 kültür etkinliği ve binlerce imza gününde yazarlar okurlarıyla bir araya gelecektir.

Sanat galerilerinin yanı sıra bağımsız gruplar, çeşitli sanat inisiyatifleri ve genç sanatçıları da konuk eden İstanbul Sanat Fuarı, Deneyim teması ile sanatseverleri karşılıyor. İstanbul Sanat Fuarı’nın her yıl sanat alanındaki çalışmaları nedeniyle verilen onur ödülleri de sahiplerini buldu. Plastik sanatlara önemli katkıları nedeniyle Sanatçı Onur Ödülü Alev Ebüzziya’ya, Sanat ve Toplumbilim Kuramcısı Onur Ödülü Prof. Dr. Meral Özbek’e, Koleksiyoner Onur Ödülü Erol Tabanca’ya ve Sanatsever Kurum Onur Ödülü Açık Radyo’ya değer görüldü.

İstanbul Kitap Fuarı, hafta içi 10.00-19.00, hafta sonu 10.00-20.00 saatleri arasında, İstanbul Sanat Fuarı ise sabah 11.00’den itibaren ziyaret edilebilir. Fuar 18 Kasım Pazar akşamı saat 19.00’da sona erecek.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

SEÇİM GÜNÜ YAŞLI VE ENGELLİLERE ULAŞIM DESTEĞİ

Beylikdüzü Belediyesi, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde, ilçede yaşayan yaşlı ve engelli seçmenlere …