“Beyaz Dağın Çocukları” Belgeseli

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Öğretmenler Günü’nü düzenlediği anlamlı bir etkinlikle kutladı. Öğretmenlerin toplumsal gelişim üzerindeki önemini belirtmek ve bu konu üzerine farkındalık yaratmak amacıyla gerçekleştirilen etkinliğe Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi ev sahipliği yaptı. Etkinliğin açış konuşmasını gerçekleştiren ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Ayşe Yüksel, “Keşke size gönülden bir şekilde Öğretmenler Günü kutlu olsun diyebilseydim ancak maalesef kutlu olsun diyebileceğimiz şartlar henüz oluşmuş değil. Köy okullarında hala zor şartlar altında okuyan öğrencilerimiz var. Bu sebeple söyleyebilirim ki, cumhuriyete olan borcumuzu henüz ödeyebilmiş değiliz” şeklinde konuştu.

Etkinlik, geçmiş dönem ÇYDD bursiyeri olan öğretmen Yalçın Çiftçi’nin Beyaz Dağın Çocukları adlı ödüllü belgeselinin Türkiye’deki ilk gösteriminin gerçekleştirilmesi nedeniyle de ayrı bir öneme sahipti. Belgesel gösteriminin ardından belgeselin yönetmenliğini üstlenen Yalçın Çiftçi ve belgeselde yer alan öğrenciler katılımcılarının sorularını cevapladı. 

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

YKS SINAV ÜCRETLERİNİ BAŞKAN ÇALIK KARŞILAYACAK

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, 8-9 Haziran 2024 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na girecek öğrencilerin sınav …