Anasayfa / EĞİTİM / ANNEANNELERDEN EĞİTİME KATKI

ANNEANNELERDEN EĞİTİME KATKI

İstanbul’da kendilerine ‘Anneanneler Grubu’ adını veren kadınlar, 200’ü aşkın okulda yaklaşık 10 bin öğrenciye yardım ulaştırıyor. Oyuncak, atkı, bere örüp çocuklara yollayarak başladıkları yardım kampanyalarına 7 bin 500 kişiden destek geldi. İlmikleri eğitim için atan ‘Anneanneler Grubu’ üç yıl içinde Bitlis ve Mardin’de iki okul yaptırdı. Şimdi hedefleri ise bir eğitim köyü oluşturmak.

Bitlis ve Mardin’de anaokulu ile ilkokul düzeyinde yaklaşık 100 öğrencinin eğitim aldığı iki prefabrik okul kurdular. Onlar, ‘Anneanneler Grubu’. 50 yaş üstü olan bu kadınlar, sadece kendi torunlarına bakmakla yetinmeyip tüm Türkiye’deki çocukların eğitimlerini dert edindi. Her gün saatlerce atkı, bere, oyuncak örerek başladıkları yardım kampanyaları zamanla büyüyerek okul yapımlarına dönüşüyor. Bu çabalarıyla sosyal medyada 7 bin 500 kişiye ulaşmayı başarıyorlar. Anneannelerin hayaliyse, içerisinde çocuk ve gençler için spor salonu, kütüphane ve eğitim kurumlarının yer aldığı pilot eğitim köyleri kurmak.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

KÜÇÜKLER “KEŞİF DÜNYASI”NDA EĞLENİRKEN ÖĞRENİYOR

Henkel’in, çocuklara bilimi sevdirmek ve eğlenirken öğrenmelerini sağlamak için Türkiye’de Yaratıcı Çocuklar Derneği iş birliğinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir