ERA’DAN YENİ NESİL YAZ OKULU

Çocuklar tarafından sabırsızlıkla ve büyük heyecanla beklenen yaz tatili sürecinin verimli ve kaliteli geçirilmesi için ailelere büyük görevler düşmektedir. Bir sene boyunca öğrenciler zihinsel, fiziksel, sosyal, psikolojik ve akademik gelişimleri doğrultusunda birçok kazanım ve davranış edindiler. Yoğun geçen okul dönemi sonrasında gelen yaz tatili, çocukların hem bedenlerinin hem de zihinlerinin dinlenmesi için önemli bir fırsattır. Geniş bir zaman dilimini kapsayan yaz dönemi, çocukların kendi yeteneklerini keşfedip geliştirebilecekleri ve etkili zaman geçirmeleri için önemli bir zaman dilimidir. İyi ve verimli geçirilmiş yaz tatili çocuğunuzun tatil sonrasında kendisini dinlenmiş, yenilenmiş ve gelişmiş hissetmesine olanak sağlayacaktır.
Ebeveyn olarak tatil döneminde çocuğunuza ders çalışması için baskı kurmak veya tamamen kendi haline bırakıp zamanını boşa geçirmesine göz yummak yerine çocuğunuzun ilgi ve yeteneklerinin geliştirilmesi yönünde bir tatil planı hazırlayarak tatil zamanını verimli ve kaliteli geçirmesini sağlayabilirsiniz. Çocuğunuzun yeni okul dönemi için hazır hale gelebilmesi ancak bolca dinlenebileceği, keyif alacağı, kendisini geliştirebileceği bir yaz tatili ile mümkündür. Bu dönemde çocuklarının tatil planlamasını yapmayan aileler için en büyük tehlike sınırsız bir rahatlık ve teknoloji bağımlılığının (televizyon, bilgisayar, tablet ve telefon) artmasıdır. Yazın büyükşehirde kalan çocuklar için sıcak havada evde olmak ya teknoloji bağımlılığını perçinleyecek ya da başıboş bir zaman geçirerek yaz tatili dönemini verimsiz geçirmelerine sebep olacaktır. Yaz tatilinin verimli ve kaliteli geçmesi için arkadaş etkileşimini artıran, sosyal ilişkilerini ve yeteneklerini geliştiren aktivitelerle birlikte çocuğunuzun ilgisini çekeceği ortamların yer aldığı yaz tatili planı hazırlayarak çocuğunuzun yaz tatilinde sıkılıp karşılıklı bir iletişimi olmayan bilgisayar oyunu, internet, televizyon aktivitelerini tercih etmesinin önüne geçebilirsiniz.
Çocukları yaz tatili sürecinde serbest bırakmak yerine çocuğunuzun gelişimine yardımcı olacak aktiviteleri içerisinde barındıran bir yaz okuluna göndermek doğru bir seçenektir. Era Kolejleri ve İstanbul Üniversitesi işbirliği ile hazırlanan yeni nesil yaz okulu ile çocukların yaz tatilini verimli geçirmelerini sağlayabilirsiniz. Era Kolejleri yaz okulları projesi, İstanbul Üniversitesi tarafından titizlikle seçilen pedagojik formasyon donanımına sahip, alanında uzman eğitmenler tarafından sportif ve sosyokültürel etkinliklerle ile çocukların tüm gelişimlerini desteklemektedir. Era Kolejleri yaz okulu, eğitim alanlarından başlıcaları; Yüzme, Basketbol, Voleybol, Beceri-Koordinasyon, Tenis, Jimnastik, Dağcılık, Okçuluk, Eğitsel Oyun, Satranç, Kitap Okuma, Akıl ve Zeka Oyunları gibi aktiviteler olup yaz boyunca iki dönem seçenekli 4 haftalık program dahilinde Era Kolejleri’nin İstanbul genelinde bulunan 10 kampüsünde gerçekleştirilecektir. Çocuklar Era Kolejleri Yeni Nesil Yaz Okulunda uzman eğitmenler rehberliğinde sportif ve eğlenceli faaliyetlerden oluşan yaz okulu programı ile yaz tatilinin tadını çıkarma fırsatı yakalamaktadır. Yaz okuluna katılan çocuklar, uzman eğitmenler tarafından sporu yaşam biçimi haline getiren bir yeni nesil olarak yetiştirilirken bir yandan sportif becerilerini geliştirecek bir yandan da haftada bir gerçekleşecek olan geziler ve pikniklerle hem eğlenecek hem de sosyal iletişimlerini geliştireceklerdir.
Yaz okulu aracılığıyla çocuklar uzman eğitmenler rehberliğinde eğlenceli bir ortamda akranlarıyla, eğitsel oyunlar oynayarak, yarışmalara katılarak yüzme, okçuluk, tenis gibi sportif faaliyetlere, beceri koordinasyon çalışmalarına ve sosyal aktivitelere katılarak zamanını etkili ve öğrenerek geçirebilmektedir. Sosyal aktivitelere katılan çocuklar yardımlaşmayı, hoşgörüyü, birbirlerine saygı duymayı, aldıkları sorumluluklar ve edindikleri deneyimler sayesinde birlikte çalışmayı öğrenirler. İlgi ve yeteneklerini keşfedip kendilerini tanıma fırsatı yakalayan çocuklar kendilerini ifade edebilme özgürlüğünü yakalamaktadır.
Yaz okulu ile hem eğitici hem de eğlenceli bir tatil yapan çocuklar; sportif becerilerini geliştirir, grup çalışmalarına katılır, kendilerini özgürce ifade eder, paylaşır ve yardımlaşırlar. Yaz okulu çocuklara tam da ebeveynlerin arzu ettiği şekilde yaz tatili yaşatırken bu zamanı en iyi şekilde değerlendirmeleri için hazırlanan yaz okulu programı onların eğlenirken öğrenmelerine katkı sağlamaktadır. Yaz okulu sayesinde unutulmaz bir yaz tatili fırsatı yakalayan çocuklar kendine güvenen, sosyal bağları kuvvetli, ruhen ve bedenen sağlıklı, kendini iyi ifade edebilen, ekiple yapılan aktivitelerde hedeflere ulaşan ve başarı gösteren gençler, yeni okul dönemine daha zinde başlayacaklardır.
Çocuğunuzun liderlik, özgüven, yaratıcılık, sosyal, duygusal, bilişsel ve bedensel gelişimlerini esas amaç olarak edinen yaz okulları aynı zamanda çocuklarınız için anlatılabilecek, maceralı, eğlenceli ve tatlı bir anı olacaktır. Era Kolejleri Yeni Nesil Yaz Okulları dönemleri 1. Dönem 18 Haziran-13 Temmuz (4 hafta) 2. Dönem 16 Temmuz-10 Ağustos (4 hafta) şeklindedir. Era Okulları Yeni Nesil Yaz okulu başvuru ve detaylı bilgi için en yakın Era Kolejleri kampüsü ile iletişime geçebilirsiniz.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

ALTIN BİLEZİK ÖĞRENCİLERİNE İGDAŞ’TA İŞ FIRSATI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İGDAŞ AŞ’nin Mesleki ve Teknik Anadolu Liseli öğrencilere dönük eğitim, staj …