ÖRAV, ADANA’DA 200 OKUL MÜDÜRÜYLE ÇALIŞIYOR

ÖRAV, Adana’da 200 Okul Müdürüyle Çalışıyor 

Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV), Adana’da, Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle Eğitim Yöneticisi Geliştirme Programını (EYGEP) başlattı. Proje kapsamında Adana’da görev yapan 200 okul müdürü, ÖRAV’ın “Toplumsal Liderlik”, Geleceğe Liderlik Etmek” ve “Kendini / Kurumu Tanıma ve Yönetmek” gibi başlıkları da içinde bulunduran EYGEP eğitiminden faydalanacak.

Eğitimcilerin mesleki ve kişisel gelişimine destek sağlama amacıyla faaliyet gösteren Türkiye’nin ilk ve en etkin sivil toplum kuruluşu Öğretmen Akademisi Vakfı’nın (ÖRAV), Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde yürüttüğü program, 5 Ağustos tarihinde başladı. İki aşamalı olarak gerçekleştirilecek proje kapsamında, Adana’da görev yapan 200 okul müdürü, toplam 10 gün ÖRAV’ın Eğitim Yöneticisi Geliştirme Programı çerçevesinde eğitim alacak. İlk aşaması 5-9 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek eğitim, 14-18 Ekim’de gerçekleşecek ikinci aşama ile tamamlanacak.

Program kapsamında yöneticilere, 30’ar kişilik gruplarla interaktif olarak “Kendini ve Kurumu Tanımak”, “Etkili İletişim”, “Ekip Olma”, “Meslektaş Koçluğu”, “Öğrenmeye Liderlik Etmek”, “Toplumsal Liderlik” ve “Geleceğe Liderlik Etmek” başlıkları altında yüz yüze eğitimler verilecek. Yedi modülden oluşan eğitim programını tamamlayan yöneticiler, toplam 10 gün süren programın ardından MEBBIS üzerinden kurs sertifikalarını almaya hak kazanacak. Proje hakkında konuşan Öğretmen Akademisi Vakfı Genel Müdürü Füsun Çürüksu, proje uygulanmaya başlamadan önce yaptıkları araştırmalar ile bu konuda bir eğitim ihtiyacı olduğunu ortaya koyduklarını belirterek, projenin özünün; yöneticilerin çocukların gelişimlerine olan katkılarını en üst düzeye ulaştırmak olduğunu açıkladı.  Proje hayata geçirilmeden önce öğretmen, yönetici, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden de bu konuda önemli taleplerin geldiğinin altını çizen Çürüksu, “Şimdiye kadar çeşitli illerde 3 bini aşkın yönetici ile çalıştık, çok pozitif geri dönüşler alıyoruz.  Projenin uzun soluklu olmasını ve her bir okul idarecimize ulaşabilmeyi hedefliyoruz. Bu eğitimler sayesinde özellikle ilerleyen dönemlerde, çok daha pozitif çıktılar elde edebileceğiz. Eğitim Yöneticisi Geliştirme Programımız kapsamında iş birliklerinden ötürü Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teşekkür ederiz” dedi.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

Başarılı Bir Gencin Umudunu Kırmayı “Seçmeyelim”

Seçim yapmanın farklı bir yönüne dikkat çeken Türk Eğitim Vakfı (TEV), “Seçmeyelim” isimli bir iletişim projesi …