YEKÜV 8 MART’ TA YETİŞKİN KURSİYERLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

YEKÜV, 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KAPSAMINDA
“YETİŞKİN EĞİTİMİ” KURSİYERLERİ İLE
BİR ARAYA GELDİ

21. Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı (YEKÜV), 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında “Yetişkin Eğitimi” Projesi öğrencileri ile bir araya geldi. 25 yıldır Yetişkin Okuma Yazma Eğitimleri ve Umut Kızlar Projeleriyle binlerce kız çocuğu ve kadının eğitimine destek olmaya devam eden YEKÜV, 2005 yılından bu yana İstanbul Beyoğlu Belediyesi işbirliği ile devam ettirdiği “Yetişkin Eğitimi” projesi kapsamında Okmeydanı Semt Konağı, Dolapdere Semt Konağı, Hacı Ahmet Semt Konağı ve Çıksalın Semt Konağı’nda kadınlar için okuma yazma kursları düzenliyor.

Kadınlar gününde kursiyerlerin kendi yazdıkları şiir ve hikayelerinin okunduğu, keyifli anların yaşandığı özel bir buluşma gerçekleştiren YEKÜV, bugüne dek yüzlerce kadının okur-yazar olmasını sağladı. Okmeydanı, Çıksalın, Hacıahmet, Yenişehir Semt Konakları olmak üzere toplam altı merkezde düzenlenen okuma yazma kursları ile bir çok kadına ışık olan YEKÜV Yönetim Kurulu Başkanı Işın Özdemir, “Yaş, sosyo-kültürel veya ekonomik engel tanımadan kendinize bu iyiliği yaptığınız ve gösterdiğiniz cesaret için sizleri kutlarım. Kadınlar Günü gibi özel bir günde sizlerle olmaktan gurur duyuyorum.
Sizlere YEKÜV olarak Beyoğlu Belediyesi işbirliğinde 2005 yılından beri bu desteği sağlayabildiğimiz için büyük bir mutluluk duyuyorum. Kendi iradenizle kaleme aldığınız “İlk Şiirinizi” bizlerle paylaşarak duygulu anlar yaşattığınız için sizlere çok teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyoruz. Bundan sonraki adım olarak ilköğretim diplomalarımızı kutlayacağımız günü sabırsızlıkla bekliyoruz.” dedi.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

Karne hediyesi başarıyı düşürebilir

2023 – 2024 eğitim öğretim yılı sonlanırken ebeveynler için “karne hediyesi” telaşı başladı. Kötü karneye …