TÜRKİYE YÜZYILIN İNŞASI İÇİN SONUNA KADAR ARKANIZDAYIZ

Haydarpaşa Lisesinde öğrenci ve öğretmenlerin karne heyecanına ortak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin sınıflarda öğrencilere karne dağıtırlarken bazı öneri ve tavsiyelerde de bulundular.

Cumhurbaşkanı Erdoğan:

“Yazın kitapla kütüphaneyle okumakla bağlarınızı kesmeyin”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğrencilerin bugün aldıkları karnelerinde bir seneki gayretlerinin sonuçlarını gördüklerini kaydederek gençlere şu önerilerde bulundu: Bir TEKNOFEST gençliği olarak artık uzayla her an iç içe olmayı amaç edineceksiniz. Yazın arkadaşlarınız ve sevdiklerinizle keyifli vakit geçirirken lütfen kitapla, kütüphaneyle, okumakla bağlarınızı kesmeyin. Tabiatın tüm güzelliklerinin önümüze serildiği bu yaz günlerinde kendinizi sadece ekran başına mahkûm etmeyin. Yeni şeyler öğrenme şevkinizin kaybolmasına izin vermeyin. Sizlere yardımcı olmak üzere çok farklı alanlarda açılmış ücretsiz yaz okullarımız, gençlik kamplarımız var ama bunu söylerken bir şey daha söylemek zorundayım. Merdiven altı kapkaççılara kendinizi kaptırmayın. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın, Diyanet İşleri Başkanlığımızın sizlere yönelik çalışmaları var. Devletimizin sizlere sunduğu bu imkânlardan en güzel şekilde istifade edeceğinize inanıyorum.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’de;  “Sayın Cumhurbaşkanım, teşrifleriniz için teşekkür ediyoruz. Yeni bir nesil inşa eden maarif ailesinin temel direği öğretmenlerimizle birlikte Türkiye Yüzyılı’nın inşası için sonuna kadar arkanızda olduğumuzu ve seferberlik ilan ettiğimizi taahhüt ediyorum.” Dedi

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

Çocuğu kreşe ağlarken bırakmak doğru değil

Kreşlerin birçok çocuğun uyum içerisinde olması gereken ve her çocuğun uyması gereken kurallardan oluşabildiğini dile …