YEKÜV’DEN “ÖĞRENCİ BULUŞMALARI”

YEKÜV, Öğrenci Buluşmaları Kapsamında Alternatif Yaşam Derneği (AYDER) Yönetim Kurulu Üyesi ve Koordinatörü Alper Akça’yı konuk edecek

21’inci Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı (YEKÜV) alanında uzman isimleri öğrencilerle buluşturmaya devam ediyor

Bu yıl 25. yılını kutlayan 21’inci Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı (YEKÜV), kurulduğu günden bu yana bursiyerlerine sadece maddi destek sağlamakla kalmıyor, kişisel gelişimleri için de çaba gösteriyor. Bu fikirden hareketle, gençlerin eğitsel, kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemek amacıyla düzenlenen “Öğrenci Buluşmaları”, konularında uzman kişilerle öğrencileri bir araya getiriyor.

17 Şubat Cumartesi günü İTÜ Maçka Sosyal Tesislerinde düzenlenecek “Öğrenci Buluşmaları” toplantısının konuğu, sürdürülebilir toplumsal dönüşüm projeleri geliştiren Alternatif Yaşam Derneği (AYDER) Yönetim Kurulu Üyesi ve Koordinatörü Alper Akça olacak. Alper Akça, başladığından bu yana büyük ilgi gören AYDER projeleri “Kızlar Atakta” ve “Düşler Akademisi” kapsamında sosyal sorumluluk nedir, sivil toplum ve geleceğin şekillenmesinde içinde bulunduğumuz dijital dönüşümün sosyal etkilerinin yer aldığı konuşması ile gençlerle buluşacak.

Bu etkinliklerin gençlerin hayat yolculuklarında önemli olduğuna inandıklarını belirten YEKÜV Yönetim Kurulu Başkanı Işın Özdemir, “Karşılıksız eğitim bursları, öğrencilerin maddi yükünü hafifletmenin ve onları yüreklendirmenin yanı sıra farklı amaçlara da hizmet etmektedir. Gençlerin ülkemizdeki sorunların çözümünde sorumluluk almaları yönünde farkındalık ve bilinç oluşturulması açısından da verdiğimiz hizmetin önemli olduğunu düşünüyorum. YEKÜV, 25 yıldır 20 binden fazla öğrenciye burs verdi. Ayda bir kez düzenlediğimiz “Öğrenci Buluşmaları” ile bursiyerlerimizin kültürel, sosyal ve kişisel gelişimlerine katkı sunmayı hedefliyoruz. YEKÜV bu buluşmalarla bursiyerlerine sosyalleşecekleri ortam hazırlayarak, alanında uzman rol modellerle buluşturuyor” dedi.

Her ayın üçüncü Cumartesi günü düzenli olarak organize edilen buluşmalarda iş ve sanat dünyasından, akademi, medya ve iletişim sektöründen konularında uzman ünlü isimler öğrencilerle bir araya gelerek, mesleki yolculuklarını ve tecrübelerini paylaşıyor.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

“Babalar ile Saklambaç” Okurlarıyla Buluştu.

“Babalar ile Saklambaç” Tüm Babalara Mesajlarla Dolu. Mutlaka Okunmalı Evrim Sanat Galerisi’nde, Psikolojik Danışman&Yönetici Koçu&Yazar …