BİRLEŞİK KRALLIK’TA EĞİTİM GÜNLERİ TÜRKİYE’DE

British Council’ın, Birleşik Krallık’taki yükseköğrenim fırsatlarını öğrenci ve velilere doğrudan aktarmak üzere düzenlediği ‘ Birleşik Krallık’ta Eğitim Günleri’, 3 ve 4 Kasım tarihlerinde İstanbul ve Ankara’da gerçekleşecek.

British Council tarafından bu sene altıncısı düzenlenecek olan ‘Birleşik Krallık’ta Eğitim Günleri’, Birleşik Krallık’taki saygın eğitim kurumları ile öğrencileri ve velileri bir araya getiriyor. İngiltere, Galler ve İskoçya merkezli 40 üniversite, eğitim fırsatlarını öğrenci ve velilere doğrudan aktarmak için Türkiye’ye geliyor.

3 Kasım Cumartesi günü 11.00 – 17.00 saatleri arasında Fairmont Quasar Istanbul’da ve 4 Kasım Pazar günü 14.00 – 18.00 saatlerinde Ankara HiltonSA otelinde ücretsiz olarak düzenlenecek ‘Birleşik Krallık’ta Eğitim Günleri’ boyunca katılımcılar, Birleşik Krallık’tan gelen üniversite temsilcilerine cevabını merak ettikleri soruları yöneltebilecek. İngiltere, Galler ve İskoçya’dan üniversite yetkilileri ile birebir görüşme fırsatı sunan etkinlik, üniversiteyi yurt dışında okumayı isteyen öğrencilere hayatları için önemli kararlar alacakları bu dönemde en doğru bilgiyi birinci elden alma fırsatı sunuyor.

‘Birleşik Krallık’ta Eğitim Günleri’, her yıl yaklaşık 500 bin uluslararası öğrencinin tercih ettiği Birleşik Krallık’ta eğitim ve burs seçenekleri konusunda bilgi almak isteyen öğrenciler ve ailelerine yönelik en geniş kapsamlı platform olma özelliğini taşıyor.

Burs ve eğitim desteği programları ve Birleşik Krallık’ta eğitim ve yaşam hakkında herşey ‘Birleşik Krallık’ta Eğitim Günleri’nde

Etkinlik kapsamında düzenlenecek olan seminerlerde, öğrenciler Birleşik Krallık’ta eğitim ve yaşam hakkında merak edilen tüm soruların yanıtlarını bulabilecek. Seminerler arasında; Birleşik Krallık Hükümeti’nin Dışişleri Bakanlığı ve ortak kuruluşları tarafından finanse edilen lisansüstü burs programı Chevening ve çeşitli burs ve eğitim desteği programları, Birleşik Krallık öğrenci vizeleri, Oxford ve Cambridge Üniversiteleri’ne başvurular, mezunların eğitim deneyimi MEB bursiyerlerinin eğitim deneyimleri, Galler’de eğitim, İskoçya’da eğitim, hukuk, tıp, mühendislik ve sanat alanında eğitim gibi konular yer alacak. Etkinlikte ayrıca bu sene ilk kez, British Council ve Birleşik Krallık üniversitelerinin katkılarıyla oluşturulan GREAT burs programının tanıtımı yapılacak.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

ULUSLARARASI CARIBOU MATEMATİK YARIŞMASINDA ÜÇ TÜRK ÖĞRENCİ DÜNYA BİRİNCİLİĞİNİ PAYLAŞTI

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARINDAN DÜNYA ÇAPINDA MATEMATİK BAŞARISI Uluslararası Caribou Matematik Yarışması’nda TED Ankara …