SİZ GENÇLERDEN ÇOK ŞEY ÖĞRENİYORUZ

Eğitimci Yazar Mahmut Balcı İstanbul Kayaşehir Şeyh Şamil İmam Hatip Ortaokulunda “Değerlerini Bilen, Değerlerini Yaşayan Bir Genç Olmak” konulu söyleşiye katıldı. Tüm sekizinci sınıf öğrencilerinin katıldığı programın takdimini yapan Okul Müdürü Selahattin Duman okul olarak kültürel ve sosyal faaliyetlere önem verdiklerini ve bu tür programlara devam edeceklerini söyledi.

Eğitimci Yazar Mahmut Balcı okulun ismini taşıyan ve Rus işgaline direnen büyük komutan Şeyh Şamil hakkında kısa bir bilgi aktardıktan sonra değer, değerlerin önemi ve insan için değerlerin gerekliliği hakkında bir sunum yaptı. Mahmut Balcı şunları söyledi:

‘Siz gençlerden çok şey öğreniyoruz. Eğitimcilerin de gençlerden öğreneceği şeyle olmaktadır. Hepimiz birbirimize muhtacız. İyilikleri birlikte çoğaltacağız. Yanlışları da birlikte düzelteceğiz. Hz.Muhammed’in (s.a.s) iyiliği emretme ve kötülüğe engel olma görevini hepimiz yapacağız. Dünyanın çeşitli yerlerinde yaşanan acılara, haksızlıklara ve zulümlere karşı tepkimizi göstermemiz gerekir. Müslümanlık bunu gerektirir. Bizi biz yapan kadim değerlerimizi hem bilmeli hem de bu değerleri yaşamalıyız. Temel görevlerimizi şimdiden yapmaya başlamalıyız. Aksi halde yaş ilerleyince bazı şeyler nefsimize zor gelir. Bu toplumun İmam Hatip öğrencilerine daha fazla ihtiyacı var. Daveti ve ilgisi için Okul Müdürü Selahattin Duman’ a, emeği geçen öğretmenlere ve bizi can kulağıyla dinleyen siz öğrencilere çok teşekkür ediyorum.’

Mahmut Balcı zaman zaman öğrencilere sorular sordu. Kitaplar hediye etti. Programın kapanışında teşekkür konuşması yapan Müdür Yardımcısı Şadiye Yörükoğlu’ da öğrencilere değerlerin farkında olmalarının önemli olduğunu söyledi. Okul Müdürü Selahattin Duman günün anısına Mahmut Balcı’ ya bir tablo hediye etti.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

Gençlerin yüzde 55’i akrabalarıyla aynı apartmanda oturmayı istemiyor

Aile ve akrabalık bağları tarih boyunca insanlık için her zaman vazgeçilmez ve kıymetli oldu. Peki, …