Mektebim Koleji Yozgat’ta!

Adını Atatürk’ün kurduğu Millet Mekteplerinden alan Mektebim Kolejinin nitelikli eğitim veren kampüslerine yenileri katıldı. 2011 yılında Eğitim Girişimcisi Ümit Kalko tarafından kurulan ve Türkiye genelinde 50’nin üstünde kampüsü bulunan Mektebim Koleji, bu kez Yozgat Sorgun’da kampüsünü açtı.

“HEYECANLI VE GURURLUYUZ”

Yozgat’ta nitelikli ve çağdaş eğitimin öncüsü sorumluluğuyla hareket ettiklerini söyleyen Kampüs Yöneticisi Mustafa Şimşek, geleceğin mimarlarının eğitimciler olduğunu belirterek eğitimde sürekli gelişimin ve yenilenmenin önemini vurguladı. Mustafa Şimşek, “ Kurulduğu günden bugüne ‘Geleceğin Erdemli Nesillerini Yetiştirmek’ mottosuyla Yozgat Sorgun’da eğitim hizmeti veriyoruz. Bugün burada Mektebim Kolejine dâhil olmanın heyecanını ve gururunu yaşıyoruz. Mektebim Koleji Kurucusu ve Eğitim Girişimcisi Ümit Kalko’nun vizyonerliğinde yaptığımız güç birliğiyle yirmi birinci yüzyılın yetkinliklerine sahip dünya vatandaşı bireyler yetiştirme amacıyla eğitime değer katacak büyük hedeflerimizi gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

“İLKLERE İMZA ATIYORUZ!”

Konuya dair yaptığı açıklamada “Geleceğimiz olan çocuklarımız için yorulmak nedir bilmeden çalışıyoruz” diye konuşan Ümit Kalko geçtiğimiz yıl bir ilke imza atarak “Mektebim Koleji Bilim Kurulu”nu hayata geçirdiklerini dile getirdi.

Ümit Kalko konuşmasında şunlara da değindi: “Kısa bir süre önce Cambridge Üniversitesi’ne bağlı olan dünyanın önde gelen yayıncılık, sınav ve eğitim-araştırma kurumlarından Cambridge University Press & Assessment ile iş birliği anlaşmasına imza attık. Bir ay kadar önce Manchester’da 250 yıllık köklü bir geçmişe sahip Ackworth School ile kapsamlı bir iş birliği projesine imza attık. Yapılan iş birliği kapsamında hazırlık programı, öğrenci değişimi, dil kampları, müfredat paylaşımı ve öğretmen eğitimi konularında iş birliği kararı alındığını vurgulayan Ümit Kalko öğrencilerimiz yapılan iş birliği sayesinde İngiltere’nin en prestijli üniversitelerine aracısız ve ek program olmadan yerleşebilecek. Ayrıca Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te kampüs açtık. Özbekistan’ın seçkin okulları arasında yer alan Al-Farabi International School’ un birikimi ve Mektebim Koleji’nin vizyonu ile bu birleşmenin eğitimde yeni ufuklar açacağına eminiz.”

 

 

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

LGS TERCİHLERİNDE ADAYLARA ÜCRETSİZ DESTEK

Beylikdüzü Belediyesi’nin ‘LGS Tercih Günleri’ devam ediyor. 1-17 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen tercih günlerinde alanında …