ŞİŞECAM BALIKESİRLİ ÖĞRENCİLERE İSTİHDAM YARATIYOR

 

ŞİŞECAM, BAÜN VE İŞKUR İŞBİRLİĞİYLE HAYATA GEÇİRİLEN İSTİHDAMA YÖNELİK “CAM UYGULAMALARI SERTİFİKA PROGRAMI” İLK MEZUNLARINI VERDİ

Şişecam Balıkesirli Öğrencilere İstihdam Yaratıyor

Şişecam Topluluğu, Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) ve Balıkesir Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen “Cam Uygulamaları Sertifika Programı” ilk mezunlarını verdi.  Öğrenci ve mezunların doğrudan istihdamına yönelik düzenlenen program sonrasında, başarılı olan 23 adaya sertifikaları verildi. Programdan mezun olmaya hak kazanan adaylar, iş hayatına Şişecam Kimyasallar bünyesindeki Cam Elyaf Sanayi A.Ş.’nin Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan ve bu yılın ikinci yarısında üretime başlaması planlanan fabrikasında adım atma fırsatı bulacaklar.

 Şişecam Topluluğu, Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) ve Balıkesir Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü tarafından üniversite sanayi işbirliği çerçevesinde hayata geçirdilen öğrenci ve mezunların istihdamına yönelik “Cam Uygulamaları Sertifika Programı” ilk mezunlarını verdi. Sertifika programında başarılı olan 23 mezun, program sonrası İŞKUR aracılığıyla işbaşı eğitimlerini de tamamladı. Başarılı olan adaylar, Şişecam Kimyasallar bünyesindeki Cam Elyaf Sanayi A.Ş.’nin Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nde yapımı devam eden ve bu yılın ikinci yarısında üretime başlaması planlanan fabrikasında iş hayatına adım atma fırsatı bulacaklar.

Öğrenci ve mezunların doğrudan istihdamına yönelik düzenlenen program sonrasında başarılı olan 23 adaya, sertifikaları düzenlenen törenle takdim edildi. Törene, İŞKUR İl Müdürü Nazım Balcı, Şişecam Akademi Müdürü Deniz Hasanbaş, Cam Elyaf Sanayi A.Ş. İnsan Kaynakları Müdürü Tahir Erev, işbirliği kurum koordinatörlerinden Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sare Çelik, Edremit Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğretim Üyesi Dr. Raif Sakin katıldı.

27

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

ALTIN BİLEZİK ÖĞRENCİLERİNE İGDAŞ’TA İŞ FIRSATI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İGDAŞ AŞ’nin Mesleki ve Teknik Anadolu Liseli öğrencilere dönük eğitim, staj …