AĞAÇTAN OTURAK, ORTADA MOTOSİKLET

Samsun’un Çarşamba ilçesinde, Samsun’un Çarşamba ilçesinde, Bilişim ve Teknoloji Öğretmeni Akarcan Çakır, Zen ve Motosiklet Bakım Sanatı kitabının yazarı Robert Maynard Pirsig’i ölümünün birinci yılında anmak için sınıf tasarladı. Oturakların ağaç kütüklerinden olduğu, ortasında motosikletin, duvarlarında kitapla ilgili yazıların, kitap okumak için koltukların bulunduğu sınıfta Pirsig ve kitabına atfen de bir köşe bulunuyor.

KİTAP OKUMA SEVGİSİNİ KAZANDIRMAK İSTEDİK
Çocukların kitapta mürekkep ve kağıt gördüklerini, arkasındaki dünyayı göremediklerini ifade eden Çakır, şunları dile getirdi:
“24 Nisan 2018 Zen ve Motosiklet Bakım Sanatı kitabı yazarı Robert M. Pirsig’in ölümünün birinci yıl dönümü. Anısına okulumuzda bir kitap projesi başlattık. Sınıfımızı kitaba çevirdik. Adına da ‘Sınıfımı Anlatsam Kitap Olur’ dedik. Zen ve Motosiklet Bakım Sanatı kitabında ne varsa buraya koyduk. Neden yaptık derseniz, çocukların kitap okuma sevgisi kazanmalarını istedik. Çocuklar, kitaba baktıkları zaman sadece mürekkep ve kağıt görüyorlar. Onun arkasındaki dünyayı göremiyorlar, oraya gidemiyorlar. Çünkü hayal güçleri gelişmemiş. Onlar hayal edemiyorlarsa, ben de o dünyadan bir şeyler alıp buraya getirdim.”

Öğrenciler de sınıflarını çok sevdiklerini, bilişim ve teknoloji sınıfında ders işlemekten çok keyif aldıklarını ifade etti.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

AŞIRI SICAK HAVALARDA ÇALIŞANLAR DİKKAT!

AŞIRI SICAK HAVA DALGASI GELİYOR SICAK HAVALARDA ÇALIŞANLAR DİKKAT! Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son tahminlerine göre …