DİLEK ÇOCUKLARI DÜNYA DİLEK GÜNÜ’NÜ İSTANBUL AKVURYUM’DA KUTLADI

“Bir Dilek Tut Derneği” ve Dilek Çocukları Dünya Dilek Günü’nü İstanbul Akvaryum’da Kutladı

İstanbul Akvaryum; hayati risk taşıyan hastalıklarla mücadele eden çocukların dileklerini gerçekleştiren “Bir Dilek Tut Derneği, Make-A-Wish® Türkiye” nin düzenlediği 29 Nisan Dünya Dilek Günü kapsamında dilek çocuklarını, ailelerini ve dernek gönüllülerini İstanbul Akvaryum’da ağırladı.

 İstanbul Akvaryum, “Bir Dilek Tut, Make-A-Wish® Türkiye”nin temsilcisi olduğu, dünyanın en büyük dilek gerçekleştirme organizasyonu olan Make-A-Wish® Uluslararası Vakfı’nın düzenlediği ve 2010 yılından beri kutlanan “Dünya Dilek Günü” kapsamında kapılarını dilek çocuklarına açtı. Bu özel gün ile toplumda, dilek gerçekleştirme gücünün paylaşılmasına esin kaynağı olmayı amaçlayan dernek, aldığı destekle de hayati riskli hastalıklarla mücadele eden 3-18 yaş arası çocukların dileklerini yerine getiriyor.

İstanbul Akvaryum bu sene dokuzuncusu gerçekleştirilen “Dünya Dilek Günü” kapsamında, “Bir Dilek Tut, Make-A-Wish® Türkiye” dilek çocuklarını, ebeveynlerini ve dernek gönüllülerini ağırladı. Konuklar, İstanbul Akvaryum’un Karadeniz’den Pasifik’e uzanan toplam 17 temasını ve 1 adet Amazon Yağmur Ormanı’nı gezerek unutulmaz bir gün yaşadı.

İstanbul Akvaryum’da, Karadeniz ile başlayan ve coğrafi rotayı takip ederek Pasifik’e kadar uzanan bir yolculuğa çıkan dilek çocukları, Türkiye’nin ilk kutup penguenlerinden  köpekbalıklarına kadar pek çok canlı ile tanışma fırsatı da buldu.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

Derslerimize aç girmeyelim

Öğrenci Velileri Dayanışma Derneği, “Her dört çocuktan biri okula aç gidiyor” diyerek her öğrenciye ücretsiz bir …