PROF. DR. ZEHRA NEŞE KAVAK İSTANBUL KENT ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNE ATANDI

İstanbul Kent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atandı.

Sağlık sektöründe yeni düzenlemelerle başarılı, işini layıkıyla yapan iş kadınlarından Academic Hospital Yönetim Kurulu Başkanı, Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak,  Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 130.ve 2547 sayılı Yüksek öğretim Kanunu’nun 13.maddeleri uyarınca, mütevelli heyetinin teklifi ve Yüksek öğretim Kurulu’nun olumlu görüşü üzerine Kent Üniversitesi rektörü olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atandı.

Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak’ın Academic Hospital / Altunizade A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Dünya Perinatoloji Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olmasının yanı sıra başarıyla yürüttüğü bir çok üyelikleri bulunmaktadır.
Bunların arasında Uluslararası Perinatoloji Akademisi üyeliği, Fetus as a Patient Society Yönetim Kurulu üyeliği, Dünya Bilim ve Sanat Akademisi üyelikleri bulunmaktadır.
Akademik dünyadan iş dünyasına kadar bir çok alanda başarılı işlere imza atan insanları bir araya getiren Kent Ünivesitesi, topluma başarıyla eğitim hizmeti sunarak Türkiye’nin gelişimine katkı sağlamayı amaçlayan, uzun ve özenli bir hazırlık sürecinin ardından kurulmuştur. Öğrencilerini aydınlık yarınlara, ülkemizi de muasır medeniyetler seviyesine gururla taşıyabilmeyi amaçlayan Kent Üniversitesi Rektörü  Kavak, bu eğitim yolculuğuna yenilikçi ve sürdürülebilir eğitim anlayışıyla katkı sunmaktadır.

Geleceğin sahibi gençlerimize doğru ve yerinde eğitim hamleleriyle dünya standartlarında bir eğitim olanağı sağlamayı amaçlayan Kent Üniversitesi,  Kavak’la aydınlık yarınlara başarıyla yürümektedir.

 

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

Savunma psikolojisi düşük özsaygı ile ilişkili!

Eleştiriye tahammülsüzlük kişinin gelişimini engelliyor! İnsanların eleştirilere veya önerilere savunma psikolojisiyle tepki göstermelerinin altında, kişinin …