EĞİTİM GÜNDEMİNİN NABZI ANKARA’DA ATACAK

Okul Yöneticiliğinin Meslekleşmesi konulu panel 21 Kasım’da Ankara’da yapılacak. “Okul Yöneticiliği Meslek Olsun” kampanyası çerçevesinde gerçekleşecek olan Panel, eğitim çevrelerinin önemli aktörlerini bir araya getiriyor.
Genel Merkezi İstanbul’da bulunan Öncü Okul Yöneticileri Derneği tarafından 21 Kasım 2018 Çarşamba günü Ankara’da önemli bir panel organize ediliyor.
21 Kasım 2018 Çarşamba günü Ankara’da gerçekleşecek olan Okul Yöneticiliğinin Meslekleşmesi konulu panel Saat 17:00-18:00 arasında kayıt ve ikram ile başlayacak. İlk olarak açılış ve protokol konuşmaları yapılacaktır. Protokol Konuşmalarının sonrasında ise Okul Yöneticiliği Meslekleşmesi Kampanya Tanıtımı, Okul Yöneticiliğinin Meslekleşmesi Çalıştay Sonuçlarının Sunumu yapılacak. 18:30-19:30 arasında ise panelin 1. Oturumunda Sendika Genel Başkanlarının Sunumları yapılacak.
2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde okul yöneticiliğinin meslekleşmesi sürecinin tartışılacağı panele Prof. Dr. Selahattin Turan, Prof. Dr. Ali Balcı ve Prof. Dr. Feyzi Uluğ yer alacak. Panelde Eğitimbirsen Genel Başkanı Ali Yalçın, Eğitim İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım ve Türk Eğitimsen Genel Başkanı Talip Geylan da okul yöneticiliğinin meslekleşmesine ilişkin görüşlerini paylaşacaklar.
Eğitimin önemli aktörlerini buluşturan panelde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 23 Ekim 2018 tarihinde açıklanan 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde okul yöneticilerinin yeterlikleri, yetiştirilmesi, görevlendirilmesi, kariyerleri ve özlük haklarına ilişkin konular masaya yatırılacak.
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Bahri Aydının Moderatörlüğünü yapacağı panele Eğitimbirsen Gn. Bşk.Ali Yalçın, Eğitim İş Gn. Bşk.Orhan Yıldırım, Türk Eğitimsen Gn. Bşk.Talip Geylan katılacak.
Moderatörlüğünü Uludağ Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Selahattin Turan yapacağı Panelin 2. Oturumunda ise Okul Yöneticiliğinin Meslekleşmesi konulu panele Ankara Üniversitesi Prof. Dr. Ali Balcı, Gazi Üniversitesi Prof. Dr. Feyzi Uluğ katılacak.
Öncü Okul Yöneticileri Derneği yönetim kurulu başkanı Doç.Dr. İbrahim Hakan Karataş yaptığı açıklamada şunları söyledi:
‘Okul Yöneticiliğinin Meslekleşmesi konulu panel herkese açık ve katılım ücretsiz olacak. Bu panele Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk ve birçok üst yönetici de davet edildi. Konunun tüm eğitim camiası ve karar verici konumunda olan siyasilerin gündemine girmesi, okul yöneticiliğinin meslekleşmesinin yasal bir çerçeveye kavuşması için paneli özellikle Ankara’da yapmayı uygun gördük. Eğitim ve öğretimde önemli bir unsur olan okul yöneticiliği konusunun ele alınacağı panel değerlendirme toplantısı ile sona erecek. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Etlik Yerleşkesi Milli İrade Binası Konferans Salonunda gerçekleşecek olan; eğitimi ve eğitim yönetimini merak eden herkesi bu panele bekliyoruz.’

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

ALTIN BİLEZİK ÖĞRENCİLERİNE İGDAŞ’TA İŞ FIRSATI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İGDAŞ AŞ’nin Mesleki ve Teknik Anadolu Liseli öğrencilere dönük eğitim, staj …