ÖRAV VE YGA ÖĞRENCİLERE BİLİMİ SEVDİRİYOR

Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV), uluslararası bir sivil toplum kuruluşu olan Young Guru Academy (YGA) işbirliği ile öğrencileri bilimle buluşturuyor. YGA mezunu mühendisler ve tasarımcılar tarafından geliştirilen ve çocuklara hem öğretici hem de eğlenceli şekilde bilimi öğretmeyi amaçlayan Twin Bilim Set, ÖRAV’ın eğitimcileri aracılığıyla öğrencilerle buluşuyor.

Vakfın eğitimcilerinin  gözetimi ve rehberliğinde ilk etapta 1000 adet Twin Bilim Seti ile buluşan öğrenciler el feneri, okuma lambası, yel değirmeni, hırsız lambası gibi gündelik hayatta karşılaştıkları birçok teknolojik cihazın çalışma mantığını görerek, bu cihazların modellerini oluşturuyor. Vakıf eğitimcileri ayrıca ortaya çıkan çalışmaları diğer uygulayıcı eğitimcilerle de paylaşarak hem çocukların deneyimlerini anlatıyor hem de meslektaşlarına Twin Bilim Seti’ni derslerine dahil etmeleri için örnek oluyor.

ÖRAV önümüzdeki dönemde de çocukların kendi hayallerini ve projelerini hayata geçirmelerine yardımcı olan, onlara bilimi deneyle ve oyunla öğretmeyi amaçlayan Twin Bilim Seti’ni öğrencilere ulaştırmaya devam etmeyi ve projeyi geliştirerek etkilerini artırmayı planlıyor.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

LGS TERCİHLERİNDE ADAYLARA ÜCRETSİZ DESTEK

Beylikdüzü Belediyesi’nin ‘LGS Tercih Günleri’ devam ediyor. 1-17 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen tercih günlerinde alanında …