“YILIN ÖĞRETMENİ”NDEN ‘DÖRT DÖRT’LÜK PROJE

Cumhurbaşkanlığınca “Yılın öğretmeni” seçilen Hakan Erarslan, hayata geçirdiği “İyilik Kutusu” ve “Dört Dörtlük” projeleriyle öğrencilerine vefa, yardımlaşma, paylaşma, dürüstlük gibi duyguları aşılıyor. 

Sivas’ta engelli bir öğrencisine verdiği destekten dolayı Cumhurbaşkanlığınca “Yılın öğretmeni” seçilen Hakan Erarslan, hayata geçirdiği yeni projelerle öğrencilerine iyiliği öğretiyor.

Şu anda açıköğretim lisesine devam eden bedensel engelli öğrencisi Emre Dirici’yi ilkokuldayken 5 yıl boyunca sınıfa kadar kucağında taşıyan ve geçen yıl 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde 81 ilden Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne davet edilen öğretmenler arasında yer alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ödüllendirilen Kılıçarslan İlkokulu sınıf öğretmeni 41 yaşındaki Erarslan, sosyal sorumluluk projeleri hazırlıyor.

Bu yıl “İyilik Kutusu” projesi hazırladıklarını belirten Erarslan, “Çocuklar kendilerine yapılan iyilikleri kağıda yazarak kutuya atıyor, biz müdahil olmuyoruz. Kendi yaptığı iyiliği değil de kendisine yapılan iyiliği yazdırıyoruz, vefa duygusunu geliştirmek için. Amacımız çocuk kendisine yapılan iyiliği unutmasın.” dedi.

Erarslan, her ay sonunda “İyilik Kutusu”nu açtıklarını ve en çok iyilik yapan öğrenciyi isteğine göre sinemaya ve yemeğe götürdüklerini ifade etti.

“Dört Dörtlük” proje

Öğrencileri her yönden dört dörtlük yetiştirme anlamında hazırladıkları bir diğer projenin ise “Dört Dörtlük” adlı proje olduğunu anlatan Erarslan, bu proje kapsamında ise hazırladıkları panoya öğrencilerin fotoğrafını astığını kaydetti.

Her fotoğrafın altına çizilen elmayı dört parçaya bölerek içerisine okul içi davranışlar, evdeki davranışlar, çalışkanlık ve dürüstlük yazdığını aktaran Erarslan, öğrencilerin davranışına göre elmanın dilimlerini kırmızıya boyadığını söyledi.

 

 

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

Karne hediyesi başarıyı düşürebilir

2023 – 2024 eğitim öğretim yılı sonlanırken ebeveynler için “karne hediyesi” telaşı başladı. Kötü karneye …