ÖĞRETMEN AKADEMİSİ VAKFI ‘YARIYIL ATÖLYELERİ’ BAŞLIYOR

Eğitimcilerin mesleki ve kişisel gelişimine destek sağlamak amacıyla faaliyet gösteren Türkiye’nin ilk ve en etkin sivil toplum kuruluşu Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV), sömestre tatilinde, İstanbul Eminönü’nde bulunan genel merkezinde 18 farklı atölyeye ev sahipliği yapacak. Yaratıcı yazmadan travmatik deneyimleri olan öğrencilerle çalışma eğitimine, dijital araçlarla zenginleştirilmiş matematikten şehirde yaban hayatı korumaya kadar zengin içerikler sunan atölyelere, kayıt yaptıran tüm öğretmenler ücretsiz olarak katılabilecek.

ÖRAV, 2019 -2020 eğitim dönemi yarıyıl tatilinde düzenleyeceği atölyelerle öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerine destek olmaya devam ediyor. Sekiz gün boyunca 18 farklı konu başlığında atölyeler düzenleyecek olan Vakıf, yarıyıl tatili döneminde hem öğretmenlerin gelişimlerine katkı sağlamayı hem de keyifli ve verimli bir tatil dönemi geçirmelerini hedefliyor.

Tüm öğretmenlerin davetli olduğu yarıyıl atölyeleri, 21 – 31 Ocak tarihleri arasında Öğretmen Akademisi Vakfı’nın İstanbul Eminönü’nde bulunan genel merkezinde gerçekleştirilecek. Yarım gün veya tam gün olarak planlan atölyeler, farklı kurumlardan gelen eğitimcilerin liderliğinde düzenlenecek.

Aralarında “Yaratıcı Yazma Oyunları”, “Zihin Haritaları”, “Şehirde Yaban Hayatı ve Yaban Hayatını Koruma”, “Geleceğimiz Buğday”, “Yöntem olarak Yaratıcı Drama”, “Girişimci Zihin Yapısında Çocuk Yetiştirmek”, “Başka Bir Müze Deneyimi Mümkün: Müze Kiti Projesi”, “Dijital Araçlarla Zenginleştirilmiş Matematik Dersleri”, “İlkokullarda Görevli Öğretmenler için Travmatik Deneyimleri Olan Çocuklarla Çalışma Eğitimi” başlıklı atölyelerin de yer aldığı program; beslenmeden psikolojiye, şehir yaşamından kişisel gelişime zengin bir içerik yelpazesi sunuyor.

Atölyelerin verimli yürütebilmesi için katılımcı sayısı kontenjanı olduğundan, katılmak isteyen öğretmenlerin http://user.orav.org.tr/event/register adresinden ön kayıt işlemlerini yaptırmaları gerekiyor. Atölye içerikleri ile ilgili tüm detaylı bilgilere kayıt sayfasından ulaşılabiliyor.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

LGS TERCİHLERİNDE ADAYLARA ÜCRETSİZ DESTEK

Beylikdüzü Belediyesi’nin ‘LGS Tercih Günleri’ devam ediyor. 1-17 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen tercih günlerinde alanında …