NENE HATUN İLKOKULU TEMİZ SUYA KAVUŞTU

Balgat Cevizlidere Mahallesi’nde bulunan Nenehatun İlkokulu minikleri, temiz suya kavuştu. Okulun eskiyen su tesisatı boruları Yıldırım Grup tarafından yenilendi.

 

Nenehatun İlkokulu Aile Birliği talebi üzerine harekete geçen Yıldırım Grup,1995 yılından beri faaliyette olan, Nenehatun İlkokulu’nda çalışma başlattı. Elektrik akımlarının değişmesiyle başlayan tadilat aşaması, su tesisatlarının yenilenmesi ile devam etti.Okul açıldığı günden bu zaman dilimine kadar yenilenmeyen su tesisatı sebebiyle; çocukların paslı suya maruz kaldıklarını anlatan Nenehatun İlkokulu Okul Aile Birliği üyeleri “Yıllardır çocuklarımız paslı su ile temas etmek zorunda kalıyordu. Bu durum çocuklarımızdan sağlık sorunlarına yol açacak endişesi taşıyorduk. Okulumuzun tesisatlarının değişmesinde emeği geçen Yıldırım Grup’a çok teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

 

Pırıl pırıl geleceğimiz için

Nenehatun İlkokulu’nun su tesisatının ve elektrik akımlarının baştan sona yenilendiğini anlatan Yıldırım Grup Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Yıldırım “ Bizim de çorbada bir parça katkımız bulunduysa ne mutlu. Başkentimizde 1990’lı yıllarda yapılan birçok okul mevcut. Bu okullarımızın el birliği ile yenilenmesi ve çocuklarımıza kaliteli hizmet sunabilecek noktalar haline getirilmesi gerekiyor. Nenehatun İlkokulu’nun elektrik akımlarının ve eskiyen su tesisatlarının değişmesi için hızlıca bir çalışmaya imza attık. Su boruları 25 yıla yakın bir zaman diliminden beri kullanıldığı için borularda küflenme meydana gelmiş. Oluşan küf, boruların büyük bir kısmını kapladığı içinde hem su taşımada hem de taşınılan suda sorunlar oluşmuş.Artık çocuklarımız tertemiz suya kavuştu. Önümüzdeki günlerde de eskiyen kapının değişimini gerçekleştireceğiz. İnşallah projemiz kapsamında tespit ettiğimiz diğer okullarımızı da çözüme kavuşturacağız” dedi.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

ALTIN BİLEZİK ÖĞRENCİLERİNE İGDAŞ’TA İŞ FIRSATI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İGDAŞ AŞ’nin Mesleki ve Teknik Anadolu Liseli öğrencilere dönük eğitim, staj …