MERHUM ÇALIŞMA ARKADAŞLARININ ADINI YAŞATACAKLAR.

EXELTİS İLAÇ, KÖY OKULUNDA KÜTÜPHANE KURDU. 

Dünya İlaç Pazarında 40’ın üzerinde ülkede faaliyet gösteren çok uluslu ilaç firması Exeltis, kısa bir süre önce vefat eden ve firmada ürün tanıtım temsilcisi olarak görev yapan çalışma arkadaşları Atilla Akdemir anısına Aydın’da ki Yılmazköy İlkokulu’nda kütüphane oluşturdu. 

Hülya Yalın: “Sevgili Atillla Akdemir’in anısıyla çocukların hayatına dokunacağız.” 

Exeltis İlaç Türkiye Genel Müdürü Hülya Yalın, “Merhum çalışma arkadaşımız Atilla Akdemir adına oluşturduğumuz kütüphane ile arkadaşımızın adını Aydın’da sonsuza dek yaşatacağız. Bu durum bir nebze de olsa bizi teselli ediyor. Kurduğumuz kütüphaneyle öğrencilerin hayatına dokunmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Çok uluslu ilaç firması Exeltis Türkiye çalışanları, kısa bir süre önce vefat eden çalışma arkadaşları Atilla Akdemir’in anısına Aydın’daki Yılmazköy İlkokulu’nun kütüphanesini kurdu. Kütüphanenin kaynak, dekorasyon ve kurulumuna ilişkin tüm ihtiyaçlar Exeltis tarafından karşılandı.

Kütüphane açılışı İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş, Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Hakan Özcan, Efeler İlçesindeki diğer okul müdürleri ve Akdemir’in ailesinin katılımlarıyla gerçekleşti. Açılışta konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş bu bağış ve katkının öneminden bahsederken, Okul Müdürü Fatih Mehmet İlter de proje özelinde yapılan çalışmaları anlattı. Exeltis İlaç Türkiye Genel Müdürü Hülya Yalın ise Yılmazköy İlkokulu ile yollarının nasıl kesiştiğini, bu kütüphanenin çalışanları ve kurumu için anlam ve önemini anlatan bir konuşma yaptı. Kurdele kesimi ve plaket takdimlerinin ardından hep birlikte kütüphane gezildi. Kütüphanelerini katılımcılar ve öğretmenleriyle beraber keşfeden öğrencilerin heyecan ve mutlulukları yüzlerine yansıdı. Açılış programı öğrencilerin sergilediği halk oyunları gösterisiyle son buldu.

 

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

GIDA ENDÜSTRİSİNDE YAPAY ZEKA TEKNOLOJİLERİ F İSTANBUL’DA

Türkiye’nin en kapsamlı gıda endüstrisi fuarı olan F İstanbul Gıda ve İçecek Ürünleri ve Üretim Teknolojileri …