ROBOTİK YARIŞMA ŞAMPİYONU AVRUPA SINAV KOLEJİ

Fikret Yüksel Vakfı’nın bu yıl üçüncüsünü düzenlediği First RoboticsCompetitions(FRC)’ninTurkishOff-Season Turnuvası’na Türkiye genelinde 54 seçkin lise katıldı. İstanbul Ataşehir Ülker Sports Etkinlik Salonunda gerçekleşen yarışma 3 gün sürdü. Yarışmaya katılan liseli gençler en iyi olmak için kıyasıya mücadele ettiler. Yarışmaya bu yıl ikinci kez katılan Avrupa Sınav Koleji öğrencileri 54 okul arasından ilk 8’e kalmayı başardılar. Mühendislikten, ekip çalışmasına, zamanla yarışmaktan, yardımseverliğe, yazılımdan problem çözümü için strateji geliştirmeye, risk alabilmeye,insiyatifkullanabilmeye,fizik derslerinde öğrendikleri teorik bilgileri aletleri kullanarak hayata geçirmeyi, sportmenliği, dizayn başarısını ve daha birçok alanda yetilerini geliştirmeyi ve asla pes etmemeleri gerektiği gibi birçok bilgi ve beceriyi lise çağı öğrencilerinin deneyimlemesine olanak sağlayan yarışmada heyecan doruktaydı.Büyük bir mücadeleyle geçen final müsabakalarında rakiplerini geride bırakan Avrupa Sınav Koleji Eurobotics takımı Türkiye şampiyonluğunu elde etmiştir. 2017 yılı Türkiye birincisi olan Eurobotics Takımı, daha önceki yarışmalarda da dereceye girmiş, Türkiye’de Rookie Ödülünü, Amerika’da ise Team SpiritAward ödülünü ülkemize kazandırmıştır. Bilim, teknoloji, inovasyon ve mühendislik alanında 2018 yılında Amerika’da düzenlenecek yarışmada ülkemizi temsil edecek Avrupa Sınav Koleji Eurobotics takımına başarılar diliyoruz.

Not: Avrupa Sınav Koleji öğrencileri belki de Türkiye’de ilk kez İstiklal Marşını okurken Türk Bayrağımızı göndere robotları 6697 ile çekmiştir.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

Kıyafetlerinizin ömrünü uzatın, doğaya katkıda bulunun

Moda endüstrisinin çevre üzerindeki olumsuz etkilerinin giderek artması ve tüketim alışkanlıklarının dünyamızı her geçen gün …