KIZIYLA BAŞLADIĞI ÜNİVERSİTEDE BİRİNCİ OLDU

Tokat’ta ilkokuldan sonra başörtüsü sorunu nedeniyle okula devam edemeyen 43 yaşındaki 2 çocuk annesi Şeyma Zehra Sarı, kızı okula giderken kendisi de açık öğretimle ortaokul ve liseyi bitirdi ardından üniversiteden birincilikle mezun oldu. Gaziosmanpaşa Üniversitesi tarafından 2017-2018 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni Taşlıçiftlik Yerleşkesi Stadyumu’nda yapıldı.

TIP FAKÜLTESİ BİRİNCİSİ SARE

5 bin öğrencinin mezun olduğu törende Tıp Fakültesinden birincilikle mezun olan bedensel engelli Sare Aydın (26) ile Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünü birincilikle bitiren 2 çocuk annesi Şeyma Zehra Sarı dikkat çekti.

BU BENİM HAYALİMDİ

İkokuldan mezun olduktan sonra eğitimine devam edemediğini ifade eden tarih bölümü birincisi Şeyma Zehra Sarı, ” Yıllar sonra evlendim, çocuklarım oldu. Sonra içimde kalan bu uhdeyi devam etmek istedim. Çocuklarım orta okula başlayınca ben Açık öğretimden orta okul ve liseye devam ettim. Onlarla beraber ben de okudum. Liseyi bitirdiğimde üniversite sınavlarına girdim ve tarih bölümünü kazandığımda çok memnun oldum. Bu benim hayalimdi, aslında daha fazlasını hayal etmemiştim. Bu bölümde okurken disiplinli çalışmaya gayret ettim. Çünkü içimde hep bir okuma özlemi vardı. Arkadaşlarımla disiplinli çalıştım ve sonunda hiç hayal edemediğim bir şekilde üniversite mezunu oldum. Hiç hayal etmemiştim, bugün hayallerimin ötesini yaşıyorum. Çok mutluyum” dedi.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

LGS TERCİHLERİNDE ADAYLARA ÜCRETSİZ DESTEK

Beylikdüzü Belediyesi’nin ‘LGS Tercih Günleri’ devam ediyor. 1-17 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen tercih günlerinde alanında …