İSMET YILMAZ’DAN ÖĞRETMEN ATAMALARI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz öğretmen atamaları hakkında açıklama yaptı. Bakan Yılmaz 25 bin öğretmen ataması yapılacağını ifade ederken eğitimle ilgili bilgilendirme de yaptı.

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Van’da bir dizi ziyaret için çalışmalara başladı. Valilik binasında düzenlediği toplantının ardından açıklamalarda bulunan Bakan Yılmaz merakla beklenen öğretmen atamaları hakkın da bilgi verdi.

25 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILACAK

 Milli Eğitim Bakanı 2018 yılı için öğretmen atama döneminin başladığını ifade ederken atama döneminde toplamda 25 bin sözleşmeli öğretmen atanacağını belirtti. 25 bin öğretmen atamasıile birlikte atanacak öğretmenlerden yaklaşık bin öğretmenin Van’a atanacağını açıklayan Bakan Yılmaz öğretmen başına düşen öğrenci sayısını azaltmak için çalışacaklarını söyledi.

TAM GÜN EĞİTİME GEÇİŞ

Tam gün eğitime geçişin eğitim için önemine vurgu yapan Milli Eğitim Bakanı Van’da devam eden 53 proje olduğunu bu projelerin hayata geçirilmesi ile birlikte birçok okulun tam gün eğitime geçeceğini ifade etti. Van’da öğrencilerin yarısına yakınının ikili eğitim aldığını açıklayan Yılmaz bu durumun eğitimin kalitesine zarar verdiğini belirtti. Eğitime yapılan yatırım miktarının 60 milyar liranın üzerine çıktığını hatırlatan Bakan İsmet Yılmaz Van’da da eğitim yatırımlarının iki milyar liraya yaklaştığını söyledi.

 

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

YEDİ BÖLGEYE YEDİ TANE UYUŞTURUCUYA KARŞI REHABİLİTASYON MERKEZİ AÇILACAK

(Öğretmenim Dergisi / Özel – İstanbul)  Ülkemizde gençlerimizin çocuklarımızın uyuşturucudan ölmemeleri, sokaklarda hayatlarını heba etmemeleri …