İSDER ve İMDER’DEN, ÖĞRENCİLERE MESLEKİ EĞİTİM DESTEĞİ

T.C ve Milli Eğitim Bakanlığı ile İSDER (İstif Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği) ve İMDER ( Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği) arasında imzalanan “7 Bölge 7 Okul İş Projesi Protokolü” kapsamında İstanbul Haydarpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine Hasel İstif Makinaları firması tarafından meslek eğitimi verildi.

İstanbul Haydarpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 17 öğrenciyle dizel forklift hakkında teknik bilgiler paylaşılırken, forklifti oluşturan parçaların görevleri ve periyodik bakımlarıyla ilgili de bilgilendirme yapıldı. Devamında iş güvenliği eğitimi alan öğrencilere atölyede uygulamalı olarak dizel ve elektrikli forklift bakımı eğitimi verildi.

İSDER Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Hasel İstif Makinaları Genel Müdürü Ender Akbaytogan, teknik servis bölümleri istihdamında  mesleki ve teknik lisesi mezunu olma şartının ve  mevcut nitelikli personel yetersizliğinden dolayı verilen eğitimin önemli olduğuna değindi. Eğitim, Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesinde verilmeye devam ediyor.

Akbaytogan, “Yeni teknolojileri bilen ve uygulayan, çağa uyumlu nesiller yetiştirilmesi ve nitelikli eleman ihtiyacının karşılanması için önemli bir adım niteliğinde olan bu eğitimlerle bir okulumuza daha ulaşmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sektördeki gelişmeleri yerinde gören öğrenciler teoride sahip oldukları bilgileri pratiğe dönüştürmek ve eksikliklerini tamamlamak için bu eğitimlerin oldukça faydalı olduğunu söylüyorlar. Ayrıca İSDER ve İMDER desteğiyle mezun oldukları alanlarda çalışma fırsatı yakalayabiliyorlar. T.C Milli Eğitim Bakanlığı’nın ve üyelerimizin desteğiyle çıkmış olduğumuz bu yolda yapılan çalışmaların meyvelerini en kısa zamanda almaya başlayacağımıza inanıyoruz. Bu vesile ile T.C Milli Eğitim Bakanlığı’na, üyelerimize ve eğitim komitemize destekleri ve emekleri için bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.” diye konuştu.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

LGS TERCİHLERİNDE ADAYLARA ÜCRETSİZ DESTEK

Beylikdüzü Belediyesi’nin ‘LGS Tercih Günleri’ devam ediyor. 1-17 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen tercih günlerinde alanında …