GÖREVDEN Mİ ALINDI YOKSA İSTİFA MI ETTİ?

Melek Mosso konseri  ile gündeme gelen  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi‘nin bu yıl 57’ncisini düzenlediği Uluslararası Kiraz Festivali‘ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’i makamından etti.. Yüksel’in yerine yardımcısı Hüseyin Uzunlar göreve getirildi.

Bazı paylaşımlarda Yüksel’in istifa ettiği, bazı paylaşımlarda ise görevden alındığı vurgulanırken Cüneyt Yüksel yaptığı açıklamasında bu konuya netlik getirmeyerek şöyle konuştu:

“AÇIKLAMALARINI TASVİP ETMEDİM, ETMEM DE”

Sosyal medya tarafından hedef alınan Yüksel, bugün konuya ilişkin, “Değerli vatandaşlarım” başlığını taşıyan bir açıklama yaptı.

“Kamuoyunda yer alan yanlış anlaşılmayı düzeltmek için bir açıklama yapma zaruriyetim doğmuştur” diyen Yüksel.: -“Öncelikle şunu belirtmeliyim ki; hiçbir zaman inandığım mukaddes değerlerime ve davama söz söyletmedim; söyletmeyeceğim. Festivalimizde sahne alan Melek Mosso ile ilgili olarak, şunu net bir şekilde ifade etmek istiyorum ki, sanatçının yaptığı paylaşım ve açıklamaları asla tasvip etmedim. Etmem de. Mosso‘nun yayınladığı ilk özür açıklamasından sonra kendisiyle görüştüm. Yapılanı yanlış bulduğumu, kendisinden çok daha içten ve samimi özür bekleyen büyük bir kitle olduğunu, konseri iptal etmenin doğru olacağını ifade ettim. Kendisi de yaptığının hata olduğunu, bu nedenle çok üzgün olduğunu, halkın karşısına çıkıp, sahneden net bir şekilde özür dilemek istediğini; yapılacak konseri ‘milletimizle kucaklaşma ve özür fırsatı’ olarak gördüğünü söyledi.” dedikten sonra açıklamasını şöyle tamamladı:

“TEŞKİLAT MENSUPLARIMIZDAN ÖZÜR DİLİYORUM”

‘ Cumhurbaşkanımızın Türkiye Yüzyılı’ vizyonunda önemle üzerinde durduğu ‘milletimizin birlik ve beraberlik içinde olması gerektiği’ vurgusunu göz önünde bulundurarak, konseri iptal etmenin, toplumsal ayrışmayı körükleyen bir eylem olacağı, farklı polemiklere zemin hazırlayacağı düşüncesiyle etkinliğe devam etme kararı aldık. Konser gecesi, sahne alan Mosso, ilk şarkısından sonra yüz binlerce kişinin önünde, yaşananlardan duyduğu üzüntüyü dile getirerek özür dilemiştir. Ayrıca bilinmesini isterim ki, özür sonrasında sahnede yaşananlar, sahne öncesindeki duygu yoğunluğunun yansımasıdır. Bundan dolayı üzdüğüm veya kırdığım teşkilat mensuplarımız varsa her birinden özür diliyorum. Lütfen hakkınızı helal edin.”

AKP'li belediye başkanından 'Melek Mosso' açıklaması!

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

Sakura – Gelecek Çiçek Açsın Projesi İlk Mezunlarını Verdi

110 yılı aşkın tarihiyle Japon devi Yanmar’ın Türkiye’deki tam iştiraki Yanmar Turkey, Alternatif Yaşam Derneği …