GENÇ YETENEK ŞEMS POLAT’IN BÜYÜK BAŞARISI-HARVARD ÜNİVERSİTESİ’NE ERKEN KABUL

GENÇ YETENEĞİMİZİN BÜYÜK BAŞARISI

Eğitim hayatındaki üstün başarısının yanı sıra sosyal başarısı ile de öne çıkan gencimiz, Şems Polat, Dünyanın en prestijli üniversitelerinden biri olan Harvard Üniversitesi’ne erken kabul edilen öğrenciler arasında yer aldı.

Robert Kolej mezunu Şems Polat bu sene ABD ve İngiltere’nin en saygın eğitim kurumlarından Harvard Üniversitesi ve Oxford Üniversitesi’nden davet aldı.

 Dünya’nın sayılı öğrencileri arasında yer alan Şems, Türkiye’nin yeni gururu oldu.

Türkiye Matematik Olimpiyatları ve Yarışmaları Şampiyonu Şems Polat

LGS sınavında tüm sorulara doğru cevap vererek Türkiye birincisi olan ve sınav sonuçlarına göre Robert Kolej’e kabul edilen Şems Polat, şimdi de Harvard Üniversitesi yolcusu. Çocukluk yıllarından itibaren matematiğe ilgi duyan Türkiye’yi Stanford Üniversitesi’nin yaz matematik kampında, matematik olimpiyatlarında temsil eden, altın, gümüş ve bronz madalya sahibi ve ulusal matematik yarışmalarında Türkiye birinciliği olan bir genç. Aynı zamanda Robert Kolej Öğrenci Birliği Başkanı olan Şems, depremden zarar gören bölgelere destek olan projeleri arkadaşları ile gerçekleştirdi. Şems, dünyanın birçok üniversitesinden, Oxford Üniversitesi Matematik ve Bilgisayar Bilimleri alanından davet alsa da seçimi Harvard Üniversitesi oldu.

Alacağı eğitim ile insanlığı ileri noktalara taşıyacak yenilikler geliştirmek istediğini belirten Türkiye’nin gururu Şems, ait olduğu toplumsal sorumluluk bilinci ile ülkesine ve Dünya’ya değer katan çalışmalar içerisinde olacağını iletti.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

ULUSLARARASI CARIBOU MATEMATİK YARIŞMASINDA ÜÇ TÜRK ÖĞRENCİ DÜNYA BİRİNCİLİĞİNİ PAYLAŞTI

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARINDAN DÜNYA ÇAPINDA MATEMATİK BAŞARISI Uluslararası Caribou Matematik Yarışması’nda TED Ankara …