Eti Çocuk Tiyatrosu,“Mutluluk Denince Akla” oyunuyla yeni sezonda

23 yıldır yurt içi ve yurt dışında onlarca şehri dolaşan ve çocukları ücretsiz olarak tiyatroyla buluşturan Eti Çocuk Tiyatrosu, 2023-2024 sezonunda perdelerini ilk özgün oyunu “Mutluluk Denince Akla” ile açmaya hazırlanıyor. Sezona 15 Ekim’de İstanbul’da merhaba diyecek olan Eti Çocuk Tiyatrosu, 28 ve 29 Ekim’de de Ankara’da çocuklarla buluşacak.

Çocukların kişisel, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkı sağlamak amacı ile 23 yıldır ücretsiz tiyatro oyunları sergileyen Eti Çocuk Tiyatrosu, 2023-2024 sezonunu 15 Ekim itibarıyla açıyor. 2001 yılından bu yana dokuz farklı oyunla 3 milyona yakın çocuğa ulaşan ETİ Çocuk Tiyatrosu, yeni sezona “Mutluluk Denince Akla” adlı özgün oyunuyla merhaba diyecek.

Sezonun ilk oyunu İstanbul’da oynanacak

Türkiye’nin en uzun soluklu sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Eti Çocuk Tiyatrosu’nun ilk özgün oyunu “Mutluluk Denince Akla”, mutlu olmak için sahip olunması gereken temel bilgi ve değerleri, eğlenceli ve eğitici bir şekilde çocuklara anlatıyor. Ünsal Sicilli’nin yazıp yönettiği; Buse Doğan, Çağatay Varol, Gülşah Kağan, Sadettin Okumuş ve Yiğit Çevik’in oynadığı oyun, bu sezon perdelerini İstanbul’da açıyor.

“Mutluluk Denince Akla” oyunu, 15 Ekim 2023 Pazar günü İstanbul’da Avcılar Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi’nde yeni sezonuna merhaba demeye hazırlanırken, 21 Ekim Cumartesi ve 22 Ekim Pazar günü de Maltepe Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde minik izleyicilerini bekliyor. 28 Ekim Cumartesi ve 29 Ekim Pazar günü ise başkentte seyircileriyle buluşacak olan oyun, Panora AVM – Panora Sanat Merkezi’nde, Ankara’daki seyircilerini yeni sezon için selamlayacak. Tüm seansların başlangıç saatleri ise 12.00 ve 14.00 olarak belirlendi.

Eti Çocuk Tiyatrosu yıl sonunda yaklaşık 35 bin seyirciye ulaşacak!

Bu yıl içerisinde 70 kez ‘Perde!’ diyecek ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda da Ankara’da çocukları selamlayacak olan Eti Çocuk Tiyatrosu, sene sonuna kadar yaklaşık 35 bin seyirciye ulaşmayı hedefliyor. Eti Çocuk Tiyatrosu’nun turne programına www.etietieti.com adresinden ve Eti Çocuk Tiyatrosu’nun sosyal medya hesaplarından ulaşılabilirken; halka açık olan bu gösterilerin davetiyeleri, ücretsiz olarak www.passo.com.tr’den temil edilebiliyor.
Her sezon ilk kez tiyatroya gidecek on binlerce çocuğa, hayatlarında yepyeni pencereler açan ve tiyatro ile tanışma imkânı sağlayan Eti Çocuk Tiyatrosu, şimdiye kadar “Bisküvi Adam”, “Kakaolu Olsun”, “Alaaddin’in Sihirli Lambası”, “Alice Harikalar Diyarında”, “Pinokyo”, “Çizmeli Kedi”, “Kral Çıplak”, “Kırmızı Başlıklı Kız” ve “Heidi” olmak üzere dokuz farklı oyun sahneledi.

Oyunun hikâyesi

Hikâyenin tamamı Özgür’ün rüyasında geçer. Özgür, arkadaşları Deniz, Kerem ve Caner ile gidecekleri piknik için parktaki bankta onları beklerken uyuyakalır. Rüyasında Özgür’ün karşısına farklı bir kıyafet içinde, elinde çeşit çeşit eski saatlerle dolu çantası olan “Mutlu Zaman Perisi” çıkar. Mutlu Zaman Perisi, Özgür’e sihirli bir saat hediye eder. Özgür, arkadaşlarıyla birlikte farklı maceralar yaşayarak mutluluk için gerekli olan birçok temel değeri keşfeder. Mutlu Zaman Perisi de hayatın içinden farklı karakterlere bürünerek Özgür ve arkadaşlarının mutluluk değerlerini keşif yolculuklarında yardım eder.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

Yunusemre Mesleki Eğitim Merkezi İnci Vakfı-Maxion İnci Şubesi, otomotiv yan sanayine nitelikli eleman yetiştiriyor

Aralık 2017’de Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ortaklığıyla makine teknoloji alanında teorik ve pratik eğitimlerle otomotiv …