BİZİM DEVİN NESİ VAR?

ABM YAYINEVİ’NDEN FARKLI DUYGULARLA TANIŞTIRAN KİTAP: ZUGİLEYEN YİNKİ

BİZİM DEVİN NESİ VAR? SERİSİNİN İLK KİTABI ZUGİLEYEN YİNKİ RAFLARDA!

abm Yayınevi’nin yepyeni serisi Bizim Devin Nesi Var?, ilk kitabı Zugileyen Yinki ile raflardaki yerini aldı. Kitap, Yinki adındaki oldukça akıllı, duygusal ve yufka yürekli bir devin farklı duygularla yüzleşerek bu duygularla baş etmesini konu alıyor. Seda Meşeli Allard tarafından yazılan ve Rukiye Ulusan tarafından resimlenen Zugileyen Yinki kitabıyla Zinkorino Adası’nın maceralarına atılmaya hazır mısınız?

Bizim Devin Nesi Var? serisinin ilk kitabı Zugileyen Yinki, abm Yayınevi tarafından yayımlandı. Kitapta oldukça akıllı, duygusal ve yufka yürekli bir dev olan Yinki’nin farklı duygularla tanışması anlatılıyor. Seda Meşeli Allard tarafından yazılan ve Rukiye Ulusan tarafından resimlenen Zugileyen Yinki kitabı ile her macerada farklı duygularla yüzleşecek ve bu duygularla baş etmenin yollarını keşfedeceksiniz.

Zinkorino Adası’nın mini mini sakinleri ile birlikte yaşayan Yinki’nin evi adanın en tepesindedir. Günlerce yağan yağmurdan sonra Zinkorino Adası’nda yeniden güneş doğar ve ada sakinleri işlerinin başına dönerken bir gümbürtü duyarlar. Bu sesin ne olduğuna anlam vermeye çalışırken adanın biricik devi Yinki’nin ağladığını anlarlar.

Peki Yinki’yi ne susturabilir? Yinki’nin istediği ne leziz bir kurabiye ne“İçine at dertlerini” kremi ne de bale yapmak. Onu gülümsetecek şeyi bilen ise adanın en miniği Zezi. Acaba Yinki gerçekten yeniden gülümseyecek mi? Zinkorino Adası’nın hassas devi Yinki’nin maceraları devam edecek ve her macerada farklı bir duyguyla tanışacak.

 

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

LGS TERCİHLERİNDE ADAYLARA ÜCRETSİZ DESTEK

Beylikdüzü Belediyesi’nin ‘LGS Tercih Günleri’ devam ediyor. 1-17 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen tercih günlerinde alanında …