EBA BAŞVURULARI ERİŞİME AÇILIYOR

EBA E-Kurs başvurusu bu kez öğrencilerin erişimine açılıyor. Uzun süre devam eden öğretmen başvurusunun tamamlanmasının ardından öğrenci başvurusu ile süreç devam edecek. Öğrenimlerine devam eden öğrencilere destekleme amacıyla gerçekleştirilecek olan EBA E-Kurs başvurusunun ardından dersler mart ayında başlayacak.

EBA E-Kurs öğrenci başvuru ekranı 7 Şubat Çarşamba günü öğrencilerin müracaatlarını alacak. Yüz binlerce öğrencinin okullarda aldığı eğitimlerin yanında destekleyici bir nitelik taşıyan EBA E-Kurs başvurusu, Milli Eğitim Bakanlığı’nın Eğitim Bilişim Ağı üzerinden alınacak. Öğrenciler, bu süreçte kontenjan durumuna göre okul ve öğretmen seçme hakkını kullanabilecek.

E Kurs Başvurusu nasıl yapılacak?

Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamında 7-18 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan EBA E-Kurs başvurusu, Eğitim Bilişim Ağı üzerinden tamamlanacak.

Resmî örgün eğitim kurumlarına devam eden öğrenciler ile özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler EBA üzerinden “E-Okul Bilgileri İle Giriş Bölümü”nden kurs başvurusu yapabilecek.

Açık öğretim okullarına devam eden öğrenciler, kurs başvurusu için halk eğitimi merkezi müdürlüklerinden e-kurs şifreleri alarak, bu şifre ile e-kurs modülüne giriş yapıp DYK
komisyonlarınca belirlenen okulları tercih edebilecek.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

ALTIN BİLEZİK ÖĞRENCİLERİNE İGDAŞ’TA İŞ FIRSATI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İGDAŞ AŞ’nin Mesleki ve Teknik Anadolu Liseli öğrencilere dönük eğitim, staj …