ÇOCUKLARIN HAYALLERİ IŞIKLANIYOR

FMV Işık Okulları 2-3 Haziran tarihlerinde Uniq İstanbul’da gerçekleşecek Yaratıcı Çocuk Festivali’nin eğitim kurumu sponsoru olarak etkinlikte “Hayallerini Işıklandır” Bilim Atölyesi ile yer alıyor. Festivalde ayrıca 9-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında İsveç’te gerçekleştirilen “HELSİNGBORGS KÖRFESTİVAL The Swedish International Choir Competition” da “Silver Diploma” ile ödüllendirilen FMV Işık Okulları Nişantaşı Kampüsü Korosu da bir konser verecek.

Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen ve hem çocuklara hem de ebeveynlere yönelik tasarlanmış, deneyim ve yaratıcılık odaklı bir kültür sanat etkinliği olarak Yaratıcı Çocuk Festivali’ni destekleyen FMV Işık Okulları, festivalde dünya çapında ödül almış korosu ve ”Hayallerini Işıklandır” Bilim Atölyesi ile yer alıyor.

”Hayallerini Işıklandır” Bilim Atölyesi, ‘’Ukko Rai ile Hayallerini Işıklandır’’ ve ‘’Elektrik Kavanozu’’ ismindeki iki etkinliğin bir araya gelmesiyle oluşan bir atölye. Birinci etkinlik ile çocuklar bir lambanın nasıl ışık verdiğini ve elektrik devresinin nasıl çalıştığını deneyimleyecekler. Çocuklar, pillere ve onlar için tehlike yaratabilecek dokunuşlarını engelleyen Ukko Rai pil kutuları ile ilk lambalarını ışıklandırarak keşif yapacaklar. Ukko Rai ve oyun hamurları ile de hayallerini şekillendirecek, üretmenin, hayal etmenin ve oyun oynamanın tadına varacaklar. İkinci etkinlikte ise çocuklar; vücutları ile bir elektrik devresi oluşturacaklar. Herhangi bir tehlikesi olmayan bu etkinlikte atölyeye katılan tüm çocuklar ve aileleri el ele tutuşarak zincir oluşturacak ve devreyi tamamlayarak kavanozun ışık vermesini sağlayacaklar.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

Malatya’da Hyundai-TEV Anaokulu Açıldı

Hyundai ile TEV, Milli Eğitim Bakanlığı ile ortak yürütülen projeyle geçtiğimiz yıl yaşanan üzücü depremin …