ULUSLARARASI YARIŞMADA ÜLKEMİZİ TEMSİL EDECEKLER

Her yıl dünyanın birçok ülkesinden akademik  potansiyeli yüksek öğrencilerin katılımıyla   gerçekleştirilen  The World Scholar’s Cup (Dünya Bilginler Kupası) İstanbul ayağı, 21-22 Nisan 2018 tarihlerinde Türkiye’den 35 seçkin okulun katılımıyla  Koç Okullarının ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

World Scholar’s Cup 2018 İstanbul Bölgesel Turnuvasında, Ortaokul ve lise  düzeyinde  toplam 6 takımla katıldığımız turnuvada takımların tamamı bir üst tura geçerek bu yıl Barselona, Melbourne ve Kuala Lumpur’da gerçekleştirilecek olan Global turnuvalardan birinde Ülkemizi temsil etmeye hak kazandı.

2007 yılında Daniel Berdichevsky tarafından başlatılmış, uluslararası öğrenme festivali ya da bilgi dekatlonu olarak da tanımlanabilen bir programdır. Konuşma dili İngilizce’dir. Dünyanın dört bir yanındaki, akademik potansiyeli yüksek ortaokul (juniors) ve lise (seniors) öğrencileri, her yıl ocak ayında belirlenen tema üzerinden;Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Sanat ve Müzik,
Tarih ve Edebiyat gibi alanlardaki performanslarıyla takım bilgi yarışması, bireysel bilgi yarışması, münazara ve makale yazma olmak üzere dört ayrı kategoride akademik donanımlarını İngilizce dilinde sergileme ve sınama fırsatı bulurlar.

Ortaokul ve lise düzeyinde toplam 6 takımla katıldığımız, konuşma dili İngilizce olan yarışmada Ortaokul (Juniors) takımımız 8 Altın , 19 Gümüş madalya, Lise takımımız (Seniors) 22 Altın, 17 Gümüş madalya ve 1 Takım Kupasını kazanmayı başarmışlardır. Takımlarımız toplamda 30 Altın , 36 Gümüş madalya kazanarak büyük bir başarıya imza atmışlardır. Öğrencilerimizin tamamı bir üst tura yükselme başarısının yanı sıra , bireysel ve takım performanslarıyla birçok altın ve gümüş madalya ve 2 birincilik kupası kazanarak okulumuzun gurur kaynağı oldular.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

GIDA ENDÜSTRİSİNDE YAPAY ZEKA TEKNOLOJİLERİ F İSTANBUL’DA

Türkiye’nin en kapsamlı gıda endüstrisi fuarı olan F İstanbul Gıda ve İçecek Ürünleri ve Üretim Teknolojileri …