BİRİKİM OKULLARINDAN MEB BAKAN YARDIMCILIĞINA

Eski İstanbul Milli Eğitim Müdürü olarak şu an ki Müdür Levent Yazıcı’dan önce görev yapan Ömer Faruk Yelkenci, Milli Eğitim Bakanlığına Eski ve EFSANE MÜSTEŞAR olarak tanınan Yusuf Tekin’in gelmesinden sonra sessiz sedasız başlayan görev değişikliklerine bir yenisi daha eklendi.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevi esnasında çakarlı aracı ile Avrasya Tüneli geçişi esnasında Trafik Memurları ile tartışması ile Basının  gündemine gelen Dr.Ömer Faruk Yelkenci yurt dışı görevinden iken İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden alınmış ve daha sonra STK görevleri ile karşımıza çıkmıştı. En son BİRİKİM OKULLARI GENEL MÜDÜRÜ OLARAK TANIDIĞIMIZ DR. ÖMER FARUK YELKENCİ şimdi de Ankara’da Milli Eğitim Bakan Yardımcısı olarak karşımızda.

Bu arada tarafımıza ulaşan kulis bilgilerine İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden Levent Yazıcı’nın alınacağı yerine yine İstanbul Beyoğlu’ndan tanıdığımız bir isim olan Ömer YAHŞİ’nin atanacağı konuşulmakta.

Dr. Ömer Faruk Yelkenci kimdir

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü olarak İstanbul ölçeğinde eğitim alanlarının tamamına yakınında; okul öncesi, ilk ve orta öğretim, mesleki eğitim, özel öğretim, özel eğitim, öğretmen yetiştirme, BT içeren eğitim tasarımı ve yatırımlar konusunda çalıştı, birçok proje yürüttü. Bakanlıkta Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü iken, dershanelerin dönüşümünün yanı sıra yukarıda sayılan alanları Türkiye genelinde ve özel okullar ölçeğinde yönetti. Bahsi geçen çalışmalarına ek olarak, bu pozisyonda ayrıca program geliştirme alanı da sorumluluğunda oldu. Özel sektörde genel müdür olarak işletme ve bütçe yönetimi ile bütünleşik pazarlama konularında deneyim kazandı. Ayrıca yükseköğretimde eğitim felsefesi dersleri verdi, rektör danışmanı olarak projeler yönetti. Kısaca okul öncesi eğitimden yüksek öğretime kadar eğitim alanlarının tamamında yürütülen çalışmaların içinde bulundu.

 

 

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

25 MAYIS DÜNYA TİROİT GÜNÜ SAĞLIKLI BİR TİROİT FONKSİYONU İÇİN NASIL BESLENMELİ?

 “Metabolik süreçlerin sürdürülebilmesi, ideal vücut ağırlığının korunması, kronik hastalıkların önlenmesi için temel şart; yeterli ve …