Yeni bir kurs modeli: Çoklu Takip

Birikim Kurs tarafından geliştirilen “Çoklu Takip Modeli” tanıtıldı. Liselere ve üniversitelere hazırlık için uygulanan ve özgün bir yaklaşımla hazırlanan yeni kurs modeli, bütün alanları ile öğrencilerin sürekli takip edildiği bir uygulama tasarımı olarak geliştirildi. Bu modele göre öğrencilere her hafta ödev veriliyor ve ödevler akademik takip saatinde kontrol ediliyor.

Birikim Kurs, “Çoklu Takip Modeli” adlı yeni bir kurs modelini tanıttı. İstanbul Üniversitesi Baltalimanı Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen lansman programına; Birikim Okulları genel müdür yardımcıları ve Birikim Kurs kurucuları katıldı. Programın başında, Birikim Okulları’nda uygulanan Hayat Denge Modeli’ni anlatan bir video gösterildi.

Devam ve devamsızlık takibini önemsiyoruz”

Daha sonra Birikim Kurslar ve Yayınlar Koordinatörü Resul Duman tarafından Çoklu Takip Modeli’nin tanıtımı yapıldı. Resul Duman, “Kaliteli bir eğitim ve yüksek bir başarı için öğrencilerimizin devam ve devamsızlık takibini önemsiyoruz. Her hafta öğrencilerinize ödev veriyor ve verdiğimiz ödevleri akademik takip saatinde kontrol ediyoruz. Sınırsız yayın uygulamamızla çalışmada sınır tanımayan öğrencilerin yanındayız” ifadelerini kullandı.

Duman, özellikle sınav hazırlık grubu öğrencilerine her hafta düzenli olarak deneme sınavı uygulandığını belirterek, öğrencilerin anlamadığı konuları maksimum beş öğrenciyle oluşturdukları “Re Call” çalışmaları ile giderdiklerini söyledi. Öğrencilerin çözemedikleri soruları “Bi Sor Bi Çöz” etütlerinde branş öğretmenlerine sorma imkanı bulduğuna işaret eden Duman, her öğrencinin öğrenme hızının farklı olduğunu; bu nedenle öğrencilerin “hedef” ve “net” çalışmaları üzerinden takip edildiğini söyledi.

“Öğrencilerimize kendi eksikliklerinden oluşan bir kitap veriyoruz”

Resul Duman, özgün bir yaklaşımla hazırlanan Çoklu Takip Modeli’nin özelliklerine de değinerek, şunları kaydetti: “Her öğrencimize sadece kendi eksikliklerinden oluşan kişiye özgü kitap veriyoruz. Öğrencilerimiz birikimli rehberler tarafından uygulanan test ve envanterlerle daha yakından takip ediliyor. ‘Bilge Baykuş’ uygulamamız ile öğrencilerimiz ferah ve nezih bir ortamda haftanın belli günlerinde ders çalışma imkanı buluyor. Bölüm başkanlığı sistemimizle tüm kurslarımızın eğitimini yakından takip ediyoruz. ‘Birikim Dijital Okul’ ile öğrencilerimiz istedikleri her yerde konu dinleyebiliyor, soru çözebiliyor” ifadelerine yer verdi.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

AŞIRI SICAKLAR 4 TRİLYON DOLARDAN FAZLA ÜRETKENLİK KAYBINA NEDEN OLACAK

Lider küresel insan kaynakları ve yönetim danışmanlığı firması Mercer, çalışanları dünya çapında artan aşırı sıcaklar …