Bilnet Okulları Bursluluk Sınavı 6 Ocak’ta

2024 – 2025 eğitim-öğretim dönemi “Bilnet Okulları

Bursluluk Sınavı” başvuruları başladı. 

 

1,2,3,4.sınıflara mülakatla; 5,6,7,8.sınıflara ise “Bursluluk Sınavı”yla öğrenci alacak Bilnet Okulları, sınavlarda başarılı olan öğrencilere belirli oranlarda burs imkânları da tanıyacak. 

 

Bilnet Okullarında eğitim görmek isteyen öğrenciler için düzenlenecek bursluluk sınavları için başvurular başladı. Farklı sınıf düzeylerinde eşzamanlı yapılacak sınavlar için başvurular, online olarak  alınıyor. Sınavlarda başarılı olan 5,6,7 ve 8.sınıf öğrencilerine belirli oranlarda burs imkânlarının da sağlanacağı sınavlar 5 ve 8.sınıflar için 6 Ocak Cumartesi günü saat 10.00’da 6 ve 7.sınıflar için saat 14.00’de yapılacak.

 

Eğitimde fırsat eşitliği yaratabilmek ve kaliteli eğitimi birçok noktaya ulaştırmak amacıyla yola çıkan Bilnet Okulları; bugün İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli, Balıkesir, Bodrum, Denizli ve Eskişehir de bulunan okul öncesinden liseye tüm eğitim kademelerinde akademik başarı odaklı, 21.yy. becerilerine sahip, özgün ve yaratıcı düşünebilen, dijital okuryazarlığa sahip, öz denetimi yüksek, yabancı dile hâkim, net hedeflere, net kararlara ve net çözümlere sahip bireyler yetiştirmek için eğitim faaliyetlerine devam ediyor.

“Yapılandırılmış Akademik Gelişim (YAG) Modeli”

Öğrencilerde bireysel farklılıklara ve fırsat eşitliğine önem vererek akademik başarısını sürdürmeyi hedefleyen Bilnet Okulları, her öğrencisine hitap eden öğretim modelleri geliştirmeye devam ediyor. Bu anlamda geliştirilen “Yapılandırılmış Akademik Yaklaşım Modeli” kapsamında, öğrencilerin gelişim dönemlerini ve bu dönemlere yönelik çeşitli ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran Bilnet Okulları; sosyal, eğitsel ve mesleki rehberlik faaliyetleri içeren modeli ile öğrencilerin, bilişsel ve duygusal alanlarda başarılı olmasını hedefliyor.

 

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

ALTIN BİLEZİK ÖĞRENCİLERİNE İGDAŞ’TA İŞ FIRSATI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İGDAŞ AŞ’nin Mesleki ve Teknik Anadolu Liseli öğrencilere dönük eğitim, staj …