BEZ DEĞİL BAYRAK BU BAYRAK!

(Öğretmenim Dergisi / Özel Haber –Tekirdağ) “Bayrakları Bayrak Yapan Üstündeki Kandır. Toprak Eğer Uğrunda Ölen Varsa Vatandır” dizelerinin en haklı sahibi Dünya Üzerinde biz Türklerdir.

Bir asra yaklaşan Genç Türkiye Cumhuriyetinin ömrü inanıyoruz ki ebediyete uzanıp gidecektir. Biz de Bayrak – Vatan – Millet – Din ortak ve üzerinde tartışma götürmeyecek değerlerdir. Bu değerlere uzanan dil kesilir, uzanan el kırılır.

Bizim bayrağımız Amerikan Bayrağı gibi pantolon yapılıp giyilmez. Bizim bireyimiz dağda tek başına İstiklal Marşını duysa hazır ola geçer.

Bayrağı asmak, bayrakla beraber yaşamak ve o bayrağın gölgesinde ölmek her T.C vatandaşının rüyasıdır.

Bayrak asılır asılmasına ama asanlar o bayrağa saygı duymuyorlarsa asmanın da bir anlamı olmaz.

Geçtiğimiz günlerde Tekirdağ’ın Süleymanpaşa İlçesi Barbaros Mahallesi Madenler Caddesi Serin Sokak’ta bulunan Yıldızevler Sitesi’nin girişindeki bayrak adeta bir bez parçası gibi görüntülenince bayrak duygusunu yüreğinde yaşayanların yüreği sızladı.

Bu bayrağı ya adam gibi asın! Ya da anlamını bilmiyor, ruhunu yaşamıyorsanız asmayın ki; yürekler sızlamasın. Bu sitenin yöneticisi uyuyor ve milli duyguları taşımıyorsa sitede yaşayanlar eminim ki o’nun suç ortağı olmak istemiyorlardır.

Bayrak Kanunumuz var. Bir de bu kanunun gereklerini yapanlar olsa.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

Okanlı mucitlerden 215 proje

Öğrencilerin bilimsel çalışmalara olan ilgisini artırmayı amaçlayan, problem çözme yeteneklerini geliştiren, bilimin eğlenceli yanını da …