BAKANLIK EĞİTİMİN GELECEĞİNİ ANLATACAK

Dünyaca ünlü GESS konferans ve fuarlarının ikincisi 25-27 Ekim 2018 tarihlerinde WOW İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenleniyor. Tarsus Group bünyesindeki İFO Fuarcılık ve F&E Group iş birliğinde, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) desteği ile gerçekleştirilen GESS Turkey, sergilenecek yeni teknolojilerin yanı sıra, üç güne yayılan katılım sertifikalı ve ücretsiz konferans programıyla da eğitiminin geleceğini fuara taşıyor.

GESS Turkey 2018’in Milli Eğitim Bakanlığı tarafından organize edilen konferanslar ayağında konusunda uzman konuşmacılar eğitimde Harezmi modeli, hibrit sınıflar, FATİH projesi, geleceğin sınıfları, Etwinning, siber güvenlik ve sosyal medya gibi başlıkları anlatacak.

GESS Turkey 2018 konferanslarının 25 Ekim Perşembe tarihli ilk gün açılış oturumunda İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat ALTINÖZ, Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şirin KARADENİZ ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Harezmi Projesi Koordinatörü Neslihan BEKTAŞ, STEM yaklaşımının sosyal bilimlerle birlikte yürütüldüğü Harezmi Eğitim Modeli’ne ilişkin sunumlarını ziyaretçilerle paylaşacak. Günün diğer oturumlarında ise İstanbul örneğinde Siber Güvenlik Tehditleri ve Neler Yapılabileceği ile Sosyal Medyanın Doğru Kullanımı başlıkları ele alınacak.

Geleceğin kitapları ve sınıfları nasıl olacak?

GESS Turkey’in ikinci gün konferanslarında eğitimin geleceği masaya yatırılacak. Oturumlarda geleceğin sınıflarının nasıl olacağı, geçmişten günümüze FATİH projesi ile eğitici oyunların önemi konusunda sunumlar gerçekleştirilecek. Etkinliğin son gün oturumlarında ise geleceğin sınıfı “Future Classroom Lab”, Hibrit sınıflar ve Etwinning uygulama örnekleri paylaşılacak.

Dersliklerde verilen eğitimin kalitesini yükseltmeyi hedefleyen ve katılımcılarını, okulöncesinden yükseköğrenime kadar yaklaşık 26 milyon öğrenci ve öğretmeni barından Türk eğitim sektörü ile buluşturacak olan GESS Turkey 2018, eğitimin geleceğini şekillendiren en yeni teknolojilere ev sahipliği yapacak. Okul müdürleri, müdür yardımcıları, eğitim kurumlarının satın alma ve idari işler departman yöneticileri ile özel okul gruplarının sahipleri tarafından mutlaka takip edilmesi gereken bir etkinlik olan GESS Turkey 2018 hakkında detaylı bilgi için web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

Karne hediyesi başarıyı düşürebilir

2023 – 2024 eğitim öğretim yılı sonlanırken ebeveynler için “karne hediyesi” telaşı başladı. Kötü karneye …