BAKAN SELÇUK YENİ EĞİTİM YILINI AÇIYOR

Okullar açıldı, 17 milyon 749 bin 876 öğrenci ve 1 milyon 75 bin 196 öğretmen 2018-2019 eğitim-öğretim yılına ‘merhaba’ dedi. Bakan Ziya Selçuk, 2018-2019 eğitim-öğretim yılı açılış programına katılıyor.
2018-2019 eğitim-öğretim yılı açılışı, İstanbul Çekmeköy’de bulunan Semiha Yıldırım İlkokulu’nda gerçekleştiriliyor. Açılışa; Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Meclis Başkanı Binali Yıldırım ile eş emekli öğretmen Semiha Yıldırım, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı İsmet Yılmaz, İstanbul Valisi Vasip Şahin katılıyor.

Açılış töreninde konuşan TBMM Başkanı Binali Yıldırım, şunları söyledi:
“Çocuklarımızı ve gençlerimizi, bilgi toplumunun ihtiyaçlarına göre yetiştirmeliyiz. Çocuklarımız, gençlerimiz, yarınların ihtiyaçları doğrultusunda donanımlı hale gelmeli. Ancak bunu yaparken kendi ruh kökümüzden asla kopamayız. Maneviyatı tam, milli hisleri güçlü nesiller geleceğin en başarılı nesilleri olacaktır. İçine kapanık değil, evlatlarımız dışa dönük olmalı. İnanç ve kültür değerlerimizle çatışmadan, aklın ve bilginin ışığında gelecek hedeflere yürümeliler. Bizler onların, yeteneklerini ortaya çıkarabilecekleri ortamı hazırlamakla mükellefiz. Bunu yaptığımız takdirde ne istiklal ne istikbal ne istikrar kaygımız olmaz. Eğer çocuk ve gençlerimizi daha iyi yetiştirirsek, kendimize inanırsak, güvenirsek, sesimizi dünyaya daha gür bir şekilde ulaştırırız. Başarmanın şartı inanmaktır. Bizler inanıyoruz, o halde başaracağız. Unutmayın, sadece vazgeçenler kaybeder. İnat edeceğiz, ısrar edeceğiz, mutlaka başaracağız.”

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

Kadıköy Anadolu Lisesi Kütüphanesi, Kayalar Ailesi Desteğiyle Yenilendi

Kadıköy Anadolu Lisesi bünyesinde yer alan kütüphane, Kayalar ailesinin desteğiyle yenilendi. 17 Mayıs Cuma günü …