VELİLER OKULUN ÖNÜNDE SABAHLADI

Veliler çocuklarının ön kaydını yaptırmak ve istediği öğretmeni seçebilmek için ilkokul önünde sabahladı. Yaklaşık 50 veli, akşamdan itibaren okul önünde nöbet tuttu. Bazı veliler, çocuklarını battaniyeye sarıp okul önünde sabahladı.
Yozgat’ta veliler çocuklarının ön kaydını yaptırmak ve istedikleri öğretmeni seçmek için akşam saatlerinden itibaren ilkokulun önünde nöbet tuttu. Yaklaşık 50 veli, Milli Eğitim Vakfı İlkokulu önünde beklemeye başladı. Bazı veliler, çocuklarını battaniyeye sarıp okul önünde sabahladı. Kendi aralarında sıra listesi oluşturan veliler, mesainin başlamasıyla çocuklarını okula kayıt ettirdi. Torununu kaydettirmeye giden Serkan Civelek, istedikleri öğretmeni seçebilmek için beklediklerini söyledi. Civelek, “Öğretmen tercihi yapacağız. Sekizinci sıradayım” dedi.

120 ÖĞRENCİ KAYDI YAPILDI
Selma Çankaya da torununu okula kaydettireceklerini belirterek, “Gece saat 01.00’de geldim, gidip saat 04.00’de geri geldim” diye konuştu.
Okulun müdürü Yusuf Saraç ise, 2 Temmuz’da ön kayıt alınacağı duyurusunu yaptıklarını söyledi. Velilerin kendilerine saat kaçta gelmeleri konusunda sorular sorduğunu anlatan Saraç şöyle konuştu:
“Sabah 08.00 itibarıyla kayıt yapacağımızı söyledik. Veliler de bir gün önceden gelip burada beklemişler. Amacımız velilerimizin hakkı yenmesin, velimiz gönlünde olan öğretmene çocuğunu yazdırsın. Üç yıldır bunu uyguluyoruz ve bu sistemden memnunuz. Şu anda birinci sınıf için beş sınıfımız var, gerekirse iki sınıf daha açabiliriz. Sabah saatlerinde gelenlerle birlikte 120 öğrencinin ön kaydını yaptık.”

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

Okanlı mucitlerden 215 proje

Öğrencilerin bilimsel çalışmalara olan ilgisini artırmayı amaçlayan, problem çözme yeteneklerini geliştiren, bilimin eğlenceli yanını da …